wtorek, 18 czerwca, 2024

Glamping w afrykańskim stylu tuż obok Warszawy – Bushcamp jest też super eco

W okolicach Warszawy mamy już kilka oryginalnych projektów noclegowych w stylu glampingowo tematycznym (vide tatarskie jurty) taki jednak klimat, jaki oferuje nadbużański Bushcamp znaleźć jest bardzo trudno.

Klimaty afrykańskiej sawanny tuż pod Warszawą

Pomysł, by przenieść afrykańskie klimaty pod Warszawę nie jest przypadkowy. Twórcy Bushcampu są od lat związani z turystką, w tym tą zogniskowaną  na wyjazdy typu incentive.

Przemierzyli cały świat, i to natchnęło ich, by jego najlepszą cześć przenieść bliżej domu, pod Warszawę. Tak powstał luksusowy eko projekt Bushcamp, zlokalizowany na nadbużańskich łąkach w spokojnym i niezwykle pięknym otoczeniu Bugu i Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Co ważne dzięki trasie S8 dojedziemy tu z Warszawy naprawdę szybko, co powoduje, iż z pobytu wyciśniemy tutaj naprawdę maksimum.

Afrykańskie namioty są super Eco, z radością witają też zwierzęta

Co niezwykle ważne dla świadomych turystów Bushcamp został zbudowany z najwyższą dbałością, o ekologie. Począwszy od super ekologicznych toalet – bazujących na rozwiązaniach znanych z biznesu camperowego, po gospodarkę zarządzania odpadami, wszystko jest tu Eco-friendly.

Naturalnie w tak przyjaznej atmosferze nie mogło zabraknąć naszych czworonożnych przyjaciół, Bushacamp w pełni akceptuje pobyty z naszymi milusińskimi.

Nadbużańskie klimaty to królestwo ptaków – na miejscu są też specjaliści od bird watchingu

Nadbużańskie łąki to prawdziwe królestwo ptaków, dolina Bugu zwana jest przez specjalistów ptasią autostradą. Często zaobserwujemy tu nawet bardzo rzadkie gatunki. Wliczając w to tę naprawdę imponujące szponiaste. Jeżeli nie mamy doświadczenia w samodzielnym podglądaniu ptaków, to nic nie szkodzi, pomogą nam w tym specjaliści. Na wyciągnięcie ręki od Bushcampu stacjonuje Mazovian Wildlife, który specjalizuje się m.in w wycieczkach na ptasie obserwacje. Rafał i Marek z zaprzyjaźnionego portalu wycieczki-ornitologiczne.pl są do Państwa dyspozycji.

Podczas wakacji organizują też spływy kajakowe specjalnie ukierunkowane na obserwacje ptaków. Warto pamiętać, iż stosunkowo blisko od Bushcampu znajdziemy też inne wspaniałe miejsce do obserwacji ptaków Pulwy. Wg mnie najwspanialsze tego typu miejsce w okolicach Warszawy, zachwyca w zasadzie cały rok.

Atrakcje w okolicy – spływy kajakowe / plaża i rybka w Broku / a może rejs tradycyjną łodzią

Poza błogim lenistwem i kontemplowaniem przyrody w tym wspomnianymi wyżej ptakami, w okolicy znajdziemy też sporo innych atrakcji. Wymienieni wyżej koledzy z Mazovian Wildlife oferują wycieczki na tropienie zwierzą m.in. Łosi (widziane były tez ślady wilków), w okolicy mamy też żmijowiska… to już przygoda dla twardzieli. Prawdziwą ciekawostką są też kolorowe żaby.

Dla preferujących mniejszą adrenalinę wspaniałą opcją jest kajakowa wycieczka po Bugu. Miło czas możemy też spędzić w samym Broku, jest tu sezonowa plaża, dobrą opinią cieszą się też lokalne smażalnie ryb. Od niedawna w okolice Broku zapuszczają się też warszawscy Flisacy,  podczas folkowych koncertów Bugiem z Warszawy płyneła ekipa Taxi Wisła. 

Historycznie pobliski Kamieńczyk nad Bugiem był jednym z najważniejszych ośrodków flisackich w skali Polski.

 

Rejs z Warszawy tradycyjną łodzią trochę trwa, ale jest też niezapomnianym klimatycznym przeżyciem. Naturalnie, jeżeli dysponujemy odpowiednim budżetem, to Taxi Wisła  specjalnie dla nas przypłynie w okolice, by pokazać nam rzekę z pozycji tradycyjnej flisackiej łodzi. Zarządzający projektem Rafał jest osobą niezwykle barwną i wartą poznania.

Bushcamp w okolicach Warszawy idealny na romantyczny weekend, czy spotkanie firmowe

Luksusowo glampingowy klimat Bushcampu wraz z bogatą ofertą potencjalnych atrakcji dostosowanych do potrzeb wymagającego klienta czyni to miejsce bardzo atrakcyjną propozycją zarówno na luksusowy romantyczny weekend we dwoje, jak i kameralne spotkanie firmowe. Szczególnie dla firm, które dbają o neutralność klimatyczną. Z pewnością podczas pobytu pojawi się też szansa, by porozmawiać z gospodarzami o wspaniałych wyprawach, które organizują na całym świecie, może pobyt w Bushcampie obudzi w nas chęć wybrania się dalej w świat.

Tymczasem korzystajmy z prawdziwej turystycznej perełki w kategorii noclegi glamping/luxury pod Warszawą. W ramach pierwszego pełnego sezonu wciąż dostępne są promocyjne ceny. Warto tu przyjechać, by nacieszyć się naturą, a przy okazji poznać turystycznych pasjonatów, te znajomości zaręczam zostaną z nami na dłużej.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze