wtorek, 18 czerwca, 2024

Ranczo nad Świdrem nowa super agroturystyka blisko Warszawy

Ranczo nad Świdrem to nowe miejsce, ma szansę zbudować mocną pozycje w kategorii ciekawa agroturystyka w okolicach Warszawy. Jest tu wszystko czego potrzebujemy, rzeka, ciekawe zwierzaki i miejsca na warsztaty. W okolicy też jest co robić, można popłynąć kajakami po Świdrze. Są też atrakcje dla rowerzystów, dwa pola lawendy znajdują się dosłownie obok, a można pojechać też odrobinę dalej eksplorując krainę Świdra w okolicach Radachówki.

Ranczo nad Świdrem – agroturystyka nad samą rzeką

Jak wskazuje nazwa miejsca, Ranczo nad Świdrem naprawdę znajduje się nad samą rzeką Świder. Mamy tu nawet niewielką plażę i miejsce gdzie można się schłodzić, pływając w Świdrze. Widok domku nad rzeką jest naprawdę przyjemny.  Na drzewie przy plaży zawieszono też hamak, można cieszyć się tu spokojem a w gorące dni ukryć przed słońcem.

W okolicach Warszawy nie mamy aż tak wielu tego typu miejsc, dysponujących miejscem z nawet niewielką własną plażą. Dodatkowo Agroturystyka nad Świdrem jest naprawdę blisko, a po oddaniu tunelu pod Ursynowem będzie jeszcze bliżej, nie dalej niż 30 minut od centrum Warszawy. To duży atut.

Różnorodne zwierzaki i miejsca do zabawy / ogniska

W agroturystyce nastwionej na dzieci nie może zabraknąć zwierzaków. Na Ranczo nad Świdrem znajdziemy więc zarówno te najbardziej pospolite jak kaczki, kury czy gęsi ale też bardziej oryginalne zwierzaki. Szczególnie rzuca się w oczy Kazik(ost zdjęcie).

 

Rządzą naturalnie kozy, których jest najwięcej, małe koźlęta są bardzo ciekawe wprost garną się do ludzi. A jak są kozy to jest też kozie mleko. Na miejscu można spróbować zarówno mleka jak i okazyjnie wyrobów z niego( oscypek).

Cześć dzieci zachwyci się możliwości zabawy w bokserskim klimacie, mamy tu bowiem worki treningowe, ring i sprzęt bokserski. Pięknie umiejscowione są też miejsca na ogniska, możemy cieszyć się bliskością rzeki Świder.

W okolicach Rancza nad Świdrem jest sporo atrakcji m.in Pola Lawendy

Mimo iż na Ranczo mamy sporo atrakcji to fani dwóch kółek docenią też te znajdujące się w okolicy. Bardzo blisko rancza znajdują się dwa usytuowane najbliżej Warszawy pola lawendy. Bliżej bo w samej Siwiance znajdziemy Lawendową Siwianke zaś nieco dalej za Kołbielą mamy Lavendową Dolinę. Oba miejsca ścigają się w oferowanych turystom atrakcjach. Pamiętajmy iż lipiec to najlepszy czas by odwiedzić pola lawendy, właśnie wtedy bowiem kwitnie.

Jeżeli zostajemy na Ranczu nieco dłużej to z pewnością warto wybrać się rowerem w górę Świdra. W okolicach Radachówki mamy kilka ciekawych atrakcji, poczynając na miejscu mocy Jośce, szwedzkich okopach a kończąc na kameralnych plażach nad Świdrem. Co ważne nie ma tu już kajakarzy, którzy mogą przeszkadzać w kameralnym plażowaniu.

Bardzo się cieszymy iż na turystycznej mapie okolic Warszawy pojawiają się kolejne miejsce gdzie spędzimy miło czas na łonie natury. A dojazd już za moment będzie naprawdę ekspresowy. Zapraszamy do eksploracji innych miejsc/agroturystyki z dostępem do wody w okolicach Warszawy.

Kameralne noclegi / agro z własną plażą, stawem lub kąpieliskiem w okolicach Warszawy

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze