wtorek, 18 czerwca, 2024

Kameralne noclegi / agro z własną plażą, stawem lub kąpieliskiem w okolicach Warszawy

Miejsc z dostępem do wody w okolicach Warszawy nigdy za wiele. Poniżej krótkie zestawienie kameralnych miejsc noclegowych, które dysponują stawem, plażą bądź kąpieliskiem. Taki atut powoduje, iż amatorów noclegów nie brakuje, a kolejne miejsca starają się kopiować ten „biznesowy model”.

Najbliżej Warszawy –Staw Otwarty na Wawrze – magiczne miejsce o nieco laifstajlowym charakterze, nie przypadkowo znalazło się już w wielu branżowych zestawieniach. Niewielki staw na Wawrze z kameralnym miłym domkiem robi niesamowite wrażenie, raczej na wyciszenie bądź romantyczną randkę. Periodycznie odbywają się tu ciekawe warsztaty, wkrótce będzie tu też kolejna edycja MikroWyprawy, na bark chętnych właściciele nie będą narzekać.

Kierunek Zachód

Zakątek Gongolina – kolejne miejsce, które z pewnością warto poznać. Odległość od Warszawy niewielka. Kameralna plaża dla dzieci, mostki, domek na drzewie i swojskie zwierzaki budują klimat tego miejsca. Tu również możemy liczyć na ciekawe warsztaty.

Moto Przystań Plecewice – do tej pory oferta noclegowa była tu dość uboga. Od sezonu 2019 ma się to zmienić, w bezpośredniej bliskości Bzury powstaną bowiem drewniane domki letniskowe. Na przystani dzieci mają do dyspozycji niewielką plażę, płynąca tu leniwie Bzura pozwala na kajakowanie nawet żółtodziobom. Z Moto Przystani możemy wybrać się też na rowerową wycieczkę np. do Brochowa, by obejrzeć unikalny warowny kościół, jeden z ciekawszych plenerów fotograficznych na Mazowszu.

Osada Puszczańska – przebywamy wciąż w tej samej okolicy, tuż przy Puszczy Kampinoskiej znajdziemy bezpretensjonalne miejsce z doskonałą, prostą polską kuchnią. Płynący w bezpośredniej bliskości kanał Łasica daje wytchnienie w ciepłe dni, dzieci mogą się tu popluskać. Do ich dyspozycji jest też plac zabaw. Osada Puszczańska to też miejsce piknikowe dla uczestników wycieczek koleją wąskotorową z Sochaczewa. Na miejscu można przenocować w typowych domkach typu Brda – cena wynajmu domku to 240 zł za noc. Ciekawa baza na wycieczki rowerowe po Kampinowskim Parku Krajobrazowym.

Pięć stawów w krainie Pilicy – kolejnym wartym wymienienia miejscem jest Agroturystyka Pięć Stawów – jak wskazuje nazwa jest to raj (nie tylko dla wędkarzy). Znajdujemy się tuż obok Pilicy, możemy więc z tego miejsca uczynić bazę wypadową zarówno na kajaki jak i zwiedzanie okolicy, a jest co oglądać: zamek i kościół romański w Inowłodzuosadę Rzeczycę czy typowe mazowieckie wioski Łągonice.

Kierunek Północ

Dworek nad Wkrą – kolejne miejsce we wspaniałym dawnym klimacie, wprawdzie by odnaleźć tę perłę musimy wybrać się aż na północne rubieże Mazowsza, jednak niewątpliwe warto. Płynąca w okolicy Wkra nadaje tu tylko dodatkowego waloru. Nie przypadkiem to miejsce było w przeszłości nagradzane tytułem Najpiękniejszej Agroturystyki Roku. Legendą obrosła także lokalna kuchnia.

Agroturystyka Żabi Raj – bliżej, bo w krainie Narwi znajdziemy Żabi Raj, piękny drewniany dom z bali czeka na spragnionych obcowania z naturą. Na miejscu mamy całą masę stawów, tworzących tytułowy żabi klimat. Naturalnie znajdziemy tu też plażę i możliwości korzystania ze sprzętu pływającego. Nieopodal mamy też Gąsiorowo,miejsce z regionalną kuchnią i nowy mini park rozrywki dla dzieci, który w 2019 wzbogaci się o kolejne ciekawe atrakcje.

Kierunek Wschód

Dwór Paplin – wędrujemy do krainy Liwca, tutaj znajdziemy modrzewiową perłę Dwór Paplin – ledwie kilka pokoi, doskonała kuchnia, kilkusetletni park a w nim staw jak z dawnych obrazów. Tuż przy ogrodzeniu płynie Liwiec. Plan gospodarzy zawierał przygotowanie miejsca do plażowania i odpoczynku nad rzeką. Jeżeli zostanie zrealizowany to miejse będzie miało już wszystko, czego potrzeba idealnej propozycji na kameralny/ romantyczny weekend z rzeką w tle. Dzięki nowej trasie ekspresowej z Warszawy dojedziemy tu ledwie w godzinkę.

Ranczo na Wzgórzu Starogród – jesteśmy w krainie Świdra – dość mało znany a bardzo ciekawy krajoznawczo region. Ranczo to kameralna agroturystyka z dobrą kuchnią, w bezpośredniej okolicy staw i Świder z dzikim kąpieliskiem. Idealna baza na wycieczki rowerowe. Nieopodal mamy Wólczańską Górę, miejsce mocy Joście, dzikie plaże w Radachówce a nawet szwedzkie okopy. Także to miejsce znacznie przybliży się do stolicy w wyniku ukończenia nowej trasy ekspresowej S17, wprawdzie poczekamy na to jeszcze minimum 1,5 roku, ale efekt będzie istotny.

Warto pamiętać o wymienionych miejscach w kontekście kolejnego letniego sezonu, miejsc do plażowania w okolicach Warszawy nigdy za wiele.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze