niedziela, 21 lipca, 2024

Lavendowa Dolina pole lawendy blisko Warszawy

jnLavendowa Dolina pole lawendy znajduje się naprawdę blisko Warszawy. Odkąd skończyła się „klątwa” ronda w Kołbieli, dojedziemy tu bardzo szybko bo już w 40 minut. A będzie jeszcze lepiej, od jesieni ten czas spadnie do poniżej pół godziny. Lavendowa Dolina to lawendowy raj, który z otwartymi ramionami wita turystów indywidualnych przybywających z Warszawy. Znajdziemy tu miejsce by odpocząć, są warsztaty i periodyczne super wydarzenia. A przede wszystkim jest kwitnąca lawenda.

Lavendowa Dolina – miejsce na lawendowy odpoczynek wśród ciszy

Lavendowa Dolina dba by odwiedzający ją goście mogli w pełni nacieszyć się lawendą. Panuje tu atmosfera harmonii i spokoju. Rozstawione hamaki, leżaki a także zadaszone namioty pozwalają na pełny luz i cieszenie się chwilą.

Oczywiście przyjeżdżamy tu dla lawendy, ale pospiech jest zbyteczny. Lawenda w Lavendowej Dolinie kwitnie już od końca czerwca, ale szczyt kwitnienia przypada od połowy lipca. Niektóre z gatunków mogą jeszcze powtarzać kwitnienie w sierpniu ale nie jest to regułą i takie kwitnienie nie jest też tak mocne jak to lipcowe.

Na miejscu poza lawendowym polem i miejscem do odpoczynku mamy naturalnie sklepik z lawendowymi produktami. Wybór jest spory, nie możemy narzekać. Gospodarze zachęcają do dłuższych pobytów, wygospodarowano nawet mini miejsce na pole namiotowe. Jest też opcja ogniska i grilla.

Lavendowa Dolina – super weekendowe wydarzenia m.in Lawendowa żniwa

Lavendowa Dolina słynie też w okolicy z cyklicznych lawendowych wydarzeń turystycznych. Pierwszym z nich jest weekend z lawendą na rozpoczęcie wakacji. W tym roku przypadł właśnie na 26-27 czerwca. Zaplanowano sporo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Byli animatorzy, alpaki i bańki mydlane. Dorośli mogli zaś spróbować jogi, warsztatów malowania lawendowych akwareli czy wreszcie posłuchać koncertu ukulele. Zabawa trwała w najlepsze do wieczora.

A już w kolejny weekend super wydarzenie a mianowicie Lawendowe żniwa. Podczas niego będziemy mogli sami pod okiem gospodarzy naciąć sobie lawendy, z której potem przygotujemy własne kompozycje. Z pewnością podczas kolejnego weekendu, lawenda będzie wyglądała jeszcze bardziej okazale. Warto to wykorzystać i odwiedzić Pole lawendy Lavendowa Dolina właśnie w tym czasie.

Lavendowa Dolina sesje fotograficzne z lawendą w tle w okolicach Warszawy

Oczywiście na pole lawendy przyjeżdżamy głównie po piękne zdjęcia. Także w Lavendowej Dolinie istnieje możliwość zaaranżowania specjalnych dedykowanych sesji wśród lawendy.

Lavendowa Dolina ma tą przewagę iż lawendowe grządki rosną tu w kierunku rzeki Świder. Nie ma więc negatywnego zaburzającego zdjęcia tła. Dodatkowo zdarzają się tu naprawdę wspaniałe zachody słońca, co daje fotografii jeszcze więcej uroku.

Warto pomyśleć o lawendowej sesji, nie trzeba już jechać daleko od Warszawy, wystarczy wpaść do Lavendowej Doliny.

Lavendowa Dolina – można przyjechać tu rowerem i ruszyć dalej w górę Świdra

Jeżeli jesteśmy fanami dwóch kółek to możemy zaplanować wyprawę do Lavendowej Doliny na rowerze. Kolejami Mazowieckimi dojedziemy do stacji Kołbiel/ Chrosna. Stąd do Lavendowej Doliny jest ledwie 6-7 kilometrów, jedziemy też mało uczęszczanymi trasami.

Po pobycie w Lavendowej Dolinie możemy dalej rowerowo eksplorować okolice, szczególnie ciekawy jest fragment Świdra w okolicach Radachówki. Warto się tam wybrać z kilku powodów, jest tu legendarne miejsce mocy, szwedzkie okopy no i możliwość kąpieli w Świdrze.

Plaże nad Świdrem – w górę rzeki uciekając od tłumów 🙂

 

Ranczo nad Świdrem nowa super agroturystyka blisko Warszawy

Jeżeli zaś interesują was ziołowe spacery w okolicach Warszawy. To właśnie rusza nowa super ziołowa atrakcja Zielarski kącik Kari.

Ziołowe spacery i warsztaty – pomysł na relaks i edukację z Zielarski kącik Kari Konstancin-Jeziorna

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze