sobota, 20 kwietnia, 2024

Lawendowe domki na polu lawendy lawendowa Siwianka w okolicach Warszawy

Lawenda przyciąga coraz to więcej fanów, od kilku lat mamy też kilka pól lawendy w okolicach Warszawy z coraz ciekawszą ofertą turystyczną. W okolicach Kołbieli także bardzo blisko Warszawy znajdziemy Lavendową Dolinę, a także najmłodsze pole tj. Lawendową Siwiankę.

Lawendowa Siwianka – duże inwestycja na lawendowym polu blisko Warszawy

Trzeba przyznać, iż Lawendowa Siwianka wyróżnia się na tle innych pól lawendy blisko Warszawy, rozmachem poczynionych inwestycji. Przy niej np. Pod Skowronkami wygląda nader skromnie. Przygotowano tu specjalne miejsce na tematyczne warsztaty, mogące pomieścić dość dużą grupę osób.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jest też zabytkowa wiejska chałupa, która przypomina te zgromadzone w skansenach. Inwestycje wydają się mieć jasny cel, stworzyć miejsce, które będzie ostoją lawendowej (i pewnie nie tylko) edukacji nie tylko w czasie kwitnienia lawendy. Który to okres jest przecież dość krótki.

Już dzisiaj możemy przebierać w bogatym programie edukacyjnym, który dostępny jest w każdy weekend. Z pewnością jednak edukacyjna działalność nie skończy się wraz z wakacjami. Przygotowana infrastruktura zapewnia możliwości edukacyjne także poza sezonem.

Swoją ofertę z pewnością lawendowa Siwianka skieruje do szkół, a także organizacji seniorskich. Popyt na ciekawe miejsca w okolicach Warszawy nie gaśnie, zainteresowanie lawendowymi warsztatami powinno być znaczne.

Lawendowe domki – trochę luksusu na lawendowym polu w okolicach Warszawy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostatnio przybyła nam na Lawendowej Siwiance kolejna atrakcja. Są to dwa nowoczesne drewniane domki, wykonane w drewnie zgodnie z bardzo modną ostatnio stylistyką. Obok domków stanęła też sauna i bania, co ciekawe obecnie korzystanie z tych atrakcji jest wliczone w cenę noclegu.

Postawienie eleganckich domków na polu lawendy jest dość odważną decyzją, nie są to bowiem noclegi dla zwykłych zjadaczy chleba czy klienta grupowego. Być może Lawendowa Siwianka chce wyjść z ofertą kameralnych wydarzeń jak wieczory Panieńskie, albo skierować ofertę do obcokrajowców.

Oferta lawendowych domków podchodzi bardziej pod Slow Hopowy klimat, czyli elegancja połączona z pasją gospodarzy. Zobaczymy czy tak będzie sprzedawany ten produkt.

Na dziś cena wynajmu wynosi 500 zł za dobę dla każdego z domków.

Konkurencja dla Lawendowych domków jest „tuż za płotem”

Co ciekawe noclegową konkurencje z dużo bardziej różnorodnym produktem dla rodzin, znajdziemy tuż za płotem. Świeżo otwarte Ranczo nad Świdrem ma wiele walorów, szczególnie dla rodzin. Są tu zwierzęta, mini plaża i super miejsca na ogniska z klimatem. A do tego mamy jeszcze „bokserską” infrastrukturę. W zakresie oferty dla rodzin to z pewnością mocna konkurencja.

Ranczo nad Świdrem nowa super agroturystyka blisko Warszawy

Kilka kilometrów dalej na polu lawendy Lavendowa Dolina mamy do dyspozycji niewielkie pole namiotowe. To także ciekawa alternatyw dla budżetowych klientów.

Produkt z nutką luksusu sprzedaje się w Polsce dość dobrze o czym świadczy sukces wspomnianego wyżej Slow Hopa jak i luksusowych biur podróży, może tak samo będzie z lawendowymi domkami. Z pewnością jednak trzeba będzie włożyć sporo pracy by znaleźć odpowiedniego klienta na nocleg na polu lawendy, gdzie przecież podczas dnia kręcą się inni zwiedzający.

Dużo łatwiej powinno pójść z warsztatami, tworzenie lawendowych produktów może być strzałem w dziesiątkę. Być może na miejsce zostaną zaproszeni też pasjonaci z pokrewnych dziedzin, np. znawcy ziół. Zielarski kącik Kari też za moment planuje wielkie otwarcie pracowni w Konstancinie pod Warszawą.

Ziołowe spacery i warsztaty – pomysł na relaks i edukację z Zielarski kącik Kari Konstancin-Jeziorna

Lawendowa Siwianka ma swoje niewątpliwe zalety, może wykreować się  na miejsce pierwszego wyboru jeżeli chodzi o lawendowe warsztaty w okolicach Warszawy. Rozwój oryginalnego produktu turystycznego w okolicach Warszawy zawsze cieszy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze