wtorek, 18 czerwca, 2024

Plaża Łomna nad Wisłą druga najpiękniejsza po Ciszycy?

Nadwiślańskie plaże w okolicach Warszawy, cieszą się dużą popularnością wśród szukających kontaktu z naturą i uciekających od tłumów. Najbardziej znane i wysoko oceniane to z pewnością plaża Ciszyca i plaża Zawady. Swoich fanów ma też plaża Romantyczna, gdzie dzielnica Wawer poczyniła istotne inwestycje w infrastrukturę. Mamy jednak jeszcze jedną kandydatkę na podium to Plaża Łomna.

Plaża Łomna na północ od Warszawy – ma sporo zalet

Plaża Łomna w odróżnieniu od swoich bardziej znanych konkurentek znajduje się na północ od Warszawy, zaraz za Dziekanowem. Kierujemy się do miejscowości Łomna, tutaj znajdujemy skręt w szutrową drogę w prawo, która prowadzi nas w okolice samej plaży. Uwaga mamy znak zakazu (droga tylko dla ruchu lokalnego). Bezpieczniej może być, więc zaparkować w samej miejscowości Łomna. Wtedy czeka nas spacer około kilometrowy.

W porze suchej na plaże mamy dwa wejścia północne i południowe, obydwa znajdują się mniej więcej 150-200 metrów od zakończenie drogi z Łomnej. Odpowiednio po prawej i lewej stronie. Nie jest trudno je znaleźć. Dostęp do plaży jest jej dużą zaletą, w przypadku Ciszycy często musimy przebijać się przez podmokłe i mało przyjazne tereny. Tutaj jest inaczej.

Plaża jest dość duża, z jej północnego ekstremum mamy piękny widok na przeciwny brzeg Wisły. Jest tu też niewielki lasek, który w gorące dni może dawać niezbędne schronienie. Posuwając się w stronę Warszawy znajdziemy kilka innych bardziej intymnych miejscówek. Często są to po prostu wysepki, które odkrywa opadająca Wisła.

Plaża Łomna – można poszukać muszelek albo zbudować coś z wikliny, a gdy mieć swój kajak

Właśnie moment po opadnięciu wody jest dobrym czasem na odwiedziny plaży Łomna, dostęp jest do niej  łatwy mamy też dużo więcej miejsca do eksploracji. Pojawiają się też tak ulubione przez dzieci muszelki.

W okolicach plaży znajdziemy też sporo krzaków wikliny, widać, że pojawiają się tu jej fani. Na plaży trafimy na konstrukcje wiklinowych szałasów. Tego rodzaju aktywności możemy się nauczyć pod okiem instruktorów z bazy survivalowej, znajdującej się po drodze w Wólce Węglowej.

Survival lekcje dla początkujących i rodzin nowa baza blisko Warszawy

Kolejną zaletą plaży jest też dość leniwy nurt Wisły, gdybyśmy dysponowali dmuchanym kajakiem, tak jak nasz Solar, można pokusić się o popływanie po rzece. Widoki są tu naprawdę piękne. A gdyby ktoś szukał wielkiej przygody, to z Łomnej można wyprawić się kajakiem do Twierdzy Modlin. Skąd komfortowo wrócimy pociągiem do stolicy.

Plaża Łomna to też wspaniałe miejsce dla psów, jest tu bardzo dużo miejsca, no i masa kijów do rzucania. To, co pieski lubią najbardziej.

Plaża Łomna inne atrakcje w okolicy

Zaletą plaży jest też możliwość powiązania jej odwiedzin z innymi atrakcjami turystycznymi w okolicy. Przede wszystkim o krok mamy Kampinoski Park Narodowy. Ścieżka do Palmir jest naprawdę blisko. W samej Łomnej mamy też ciekawą kulinarną atrakcje, a mianowicie Kiszonki z Otuliny Kampinosu, tutaj możemy się zaopatrzyć w bardzo zdrowe jedzonko, uprawiane w ekologiczny sposób na nadwiślańskich polach.

W drodze powrotnej do stolicy może nas skusić wizyta w bazie survivalowej w Wólce Węglowej, w niedziele odbywają się tu też treningi łucznicze, organizatorzy zapraszają także amatorów. Warto poznawać nowe atrakcje w okolicach Warszawy, plaża Łomna jest jednym z tych miejsc, które fani natury powinni mieć na rozkładzie.

Treningi Łucznicze i lekcje łucznictwa w okolicach Warszawy- nowe miejsce Wólka Węglowa

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze