niedziela, 21 lipca, 2024

Plaża Romantyczna nad Wisłą – udany projekt

Przed nami jeszcze ostatnie ciepłe dni. Plaża Romantyczna zapełni się ponownie tłumem ludzi spragnionych przestrzeni nad Wisłą, gdzie można by odpocząć i odpowiednio się zrelaksować.

Z perspektywy kilku ostatnich miesięcy funkcjonowania tego nowego na wiślanej przestrzeni projektu należy ocenić go bardzo pozytywnie.

Żywe i autentyczne zaangażowanie jednostek samorządowych, pasjonatów i samych mieszkańców pozwoliło przeprowadzić na Romantycznej szereg interesujących działań. Nie bez znaczenia jest tu też wsparcie ludzi Wisły, na które tym bardziej będzie można liczyć w nadchodzącym 2017 roku, wszak będzie on Rokiem Rzeki Wisły.

Wielką popularnością cieszy się niezmiennie prom do Wilanowa. Całe rodziny przeprawiają się w jedną jak i drugą stronę spędzając na przeciwległych brzegach rzeki cały dzień. Obecnie w weekendy trwają też edukacyjne rejsy, przybliżające temat samej rzeki i bezpieczne z niej korzystanie. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Przygodą samą w sobie jest możliwość pływania na drewnianych charakterystycznych dla dawnej Wisły jednostkach.

Sezon po woli zmierza ku końcowi, zbliża się też podsumowanie rocznicy 150- lecia gminy Wawer. W ramach jej święta, 25 września będziemy mogli skorzystać z kilku ciekawych atrakcji.

Warto wymienić m.in. kurs parowozem z Warszawy Gdańskiej do Falenicy w ramach projektu Kolej na Wawer. Rzadko można w okolicach Warszawy przejechać się prawdziwą parową ciuchcią, trzeba tę okazję wykorzystać.

Zaplanowano też koncert cieszącego się zawsze dużą popularnością Ryszarda Rynkowskiego. Jeżeli pogoda pozwoli możemy się spodziewać godnego zamknięcia sezonu na plaży Romantyczna.

Jesteśmy przekonani, że rok 2017 przyniesie nam dalsze pozytywne zmiany. Już jesienią poznamy plany projektów, które zostaną przeznaczone do realizacji w ramach Rok Rzeki Wisła. Sam Wawer chce też aktywnie pokazać się w projekcie, ze swoim flagowym hasłem „Wawer wita Wisłę w Warszawie”. Na pewno nie poślednią rolę w wydarzeniach 2017 roku przewidziano też dla plaży Romantyczna.

Trzymamy kciuki i wspieramy wszystkich zaangażowanych w ten dobrze zrealizowany projekt. Czekamy na więcej tego typu miejsc pozwalających na weekendowy, i nie tylko, relaks w nie dużej odległości od serca Warszawy.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze