sobota, 25 maja, 2024

Park Wodny Mamut Garwolin – ambitne plany rozwoju (45 min z Warszawy)

Umiejscowiony w Garwolinie bezpośrednio przy ekspresówce do Lublina, Park Wodny Mamut w tym tygodniu zakończy udany letni sezon. Właściciele snują już plany co do nowych inwestycji, które ruszą być może jeszcze jesienią.

Mamut jest stosunkowo nową wodną atrakcją w okolicy. W miejscu gdzie brak jest dużych naturalnych akwenów wodnych wydaje się być idealną propozycją dla rzeszy miejscowych mieszkańców spragnionych możliwości relaksu nad wodą. Ciekawa lokalizacja, bezpośrednio przy drodze ekspresowej powoduje, iż w perspektywie 2-3 lat, w momencie ukończenia drogi ekspresowej S17, i wybudowania nowego mostu południowego, trasa ze stolicy do kąpieliska zabierze nie więcej niż 45 minut. Wydaje się, że zarządzający mają świadomość możliwości pozyskania klientów z Warszawy i zaczynają nowe inwestycje właśnie pod tym kontem.

W kończącym się sezonie prawdziwym hitem były dmuchane zjeżdżalnie i monstrualne zabawki, jest ich tutaj kilka. Starsze, pływające dzieci i młodzież korzystają z nich pod opieką ratowników. Zabawa jest dodatkowo płatna, w mijającym sezonie cena była bardzo atrakcyjna 15zł za 45 minut zabawy.

Do dyspozycji najmłodszych dzieci jest też plac zabaw z zawsze cieszącymi się popularnością trampolinami. Mamy też duże, dobrze zorganizowane boiska do piłki nożnej i siatkówki.

Kąpielisko szczyci się też wysoką jakością wody, badania sanepidu wskazywały, iż jest to najczystszy akwen na Mazowszu. To niewątpliwie zachęca klientów do powtórnych wizyt w Garwolinie.

Pewną piętą achillesową była do tej porty gastronomia, brak własnej kuchni znacząco ograniczał możliwość rozwoju. Między innymi tego obszaru dotyczą plany inwestycyjne na kolejny sezon. Wszystko jest już przygotowane by w pobliżu akwenu stanęła kameralna restauracja. Stworzy to nową jakość jeśli chodzi o serwowane tu jedzenie.

Kolejną nowością ma być duży i nowoczesny Wake board, ambicją właścicieli jest zaoferowanie usługi, której nie ma nawet w Warszawie. Odważna decyzja ale trzeba przyznać, iż w zgodzie z rosnącym trendem popularności wakeboardingu wśród mieszkańców Mazowsza. Jest to też szansa na wydłużenie sezonu, zarówno przed jak i po lecie.

Dalsze plany zakładają również powstanie obiektu z miejscami noclegowymi. Na pewno część przyjezdnych skusiłaby możliwość spędzenia nad wodą 2 dni. Otworzyłoby to możliwość łączenia wizyty np. z wypadem do Farmy Iluzji, do której z Garwolina dotrzemy w mniej niż 30 minut.

Czekamy na realizacje planów. Na pewno spowoduje to, iż kąpielisko Mamut będzie coraz chętniej rozważane jako alternatywa dla innych propozycji weekendowego wyjazdu nad wodę z Warszawy. Wrócimy tam na wiosnę.

Krótki film przedstawiający plaże na kąpielisku Mamut możemy obejrzeć na You-Tube. Wybierając się do Garwolina warto też mieć pewność, iż wiemy jak objechać korek przy rondzie w Kołbieli.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze