sobota, 25 maja, 2024

Z wizytą w Magicznych Ogrodach – nowości sezonu

Jedna z wschodzących gwiazd jeżeli chodzi o parki rozrywki i atrakcje dla najmłodszych dzieci. To dopiero 4 lata działalności a Magiczne Ogrody doczekały się już wielu cennych wyróżnień. Nie zwalniają jednak tempa, kolejny sezon to nowe atrakcje, a to jeszcze nie ostatnie słowo.

Jeżeli nie znamy tego parku rozrywki zachęcamy by w najbliższym czasie ruszyć z Warszawy na weekend i nadrobić te zaległości, naprawdę warto. Wizytę w Magicznych Ogrodach możemy połączyć ze zwiedzaniem ruin zamku w Janowcu i Kazimierzem Dolnym. Na zamku w każdy weekend mini pokazy historyczne organizuje Chorągiew Kocka.

Najmocniejszą stroną parku są duże przestrzenie i otaczająca nas zieleń, której będzie w nadchodzących tygodniach jeszcze więcej. Lada dzień zakwitną piwonie a kilka tygodni później również róże. W takim otoczeniu dzieci bawią się z magicznymi skrzatami, mogą poznać historię ogrodów, pływać pychówkami po mini jeziorze czy przejechać się magicznym pociągiem.

W tym roku znacznej rozbudowie uległa cześć zbrojowni i zabaw związanych z militariami. Wojowie zachęcają dzieci do zabawy i pojedynków. Można postrzelać do celu z magicznych kusz a także wprawić w ruch karuzelę napędzaną mechanicznie siłą naszych mięśni 🙂

Wielką popularnością wśród dzieci cieszy się też zjeżdżalnia. Jest dość wysoka, zjeżdżamy na filcowych podkładach co umożliwia osiągnięcie większej prędkości i eliminuje ryzyko poparzeń przy większych temperaturach. Wkrótce będzie jeszcze więcej zjeżdżalni. Trwają prace w krainie wróżek, gdzie przybędzie kilka tego typu obiektów.

Niewątpliwą zaletą magicznych ogrodów jest też obsługa. W dużej mierze złożona z młodych ludzi, którzy z pełnym zaangażowaniem i sercem zabawiają przybyłe dzieci. Chętnie odpowiadają na wszelkie pytania, pozwalają przymierzać zbroje i walczą z najmłodszymi w obozie wojów. Małe dziewczynki zachwycają się zaś pokazami tańca magicznej drużyny. Niezmiennie sympatię wszystkich dzieci budzą włochate Mordole.

Najodważniejsze dzieci mogą udać się też do jaskini smoka. Wstęp od 6 lat. Polecamy dla starszych dzieci, gdyż oprowadzający rycerze i sam teren wokół siedziby potwora robią na maluchach nie małe wrażenie. Radzimy nie naciskać na obsługę by wpuściła dzieci nie mające 6 lat, dobrze wiedzą co robią.

Kto nie zna jeszcze tej lubelskiej atrakcji winien jak najszybciej nadrobić tę zaległość. Warto zaplanować wyjazd być może już w najbliższy weekend, z Warszawy to ok 1.45 do 2 godz jazdy samochodem. Zapraszamy.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze