wtorek, 19 marca, 2024

Miodowe/pszczele warsztaty w Tęczowej Pasiece pod Warszawą

Tęczowa Pasieka to nie tylko miejsce gdzie produkuje się najlepszy w okolicach Warszawy miód, to również miodowo-pszczela edukacja.

Wyróżnienia, na które pracuje właściciel są również efektem tego rodzaju działalności. Kapituła konkursu na pszczelarza roku wnikliwie ocenia działania edukacyjne ubiegających się o laury uczestników.

Pierwsze skojarzenie z miodowymi warsztatami to strach przed użądleniem. Tęczowa Pasieka szybko je rozwieje. Jak do tej pory zdarzyło się tylko jedno i to wynikające z nadepnięcia na pszczołę. Pszczoły jak mogliśmy się osobiście przekonać są tu wyjątkowo łagodne. Tajemnicą jest ich duńskie pochodzenie a także regularna wymiana matek, która eliminuje agresję.

Warsztaty w Tęczowej Pasiece to możliwość poznania dwóch aspektów jej działania. Dowiemy się o życiu i organizacji pszczół, w tym ich znaczenia dla środowiska. W drugiej części poznamy rodzaje i zalety produkowanych tu miodów a także usłyszymy jak należy go właściwie konsumować, by nie tracić cennych wartości odżywczych.

W trakcie warsztatów dzieci mają też możliwość obserwacji pszczół z bliska. W pasiece jest specjalny ul ze szklaną szybą pozwalającą niemal dotknąć pszczół.

Zajęcia przewidują też spotkanie z królową. Jest to dla dzieci nie lada atrakcja. Zwykle znają tę postać tylko z bajek, tutaj widzą, że jest ona jak najbardziej realna.

Na warsztatach poruszane są też kwestie użądleń, ich profilaktyki a także różnic między pszczołami a innymi mniej przyjaznymi owadami jak osy czy szerszenie. Taka praktyczna wiedza przyda się każdemu dziecku.

Jako, iż prowadzący jest wrodzonym mówcą-opowiadaczem zwykle warsztaty nie kończą się szybko. Żadne z pytań nie pozostaje bez odpowiedzi. Nawet na proste, który miód jest najlepszy, nie ma jednej krótkiej i oczywistej odpowiedzi.

W Tęczowej Pasiece na dzieci czeka profesjonalna sala – pracownia. W ciepłe dni mamy tu również wiatę z bezpośrednim pięknym widokiem na ule i pobliską okolice.

Wizyta edukacyjna w Tęczowej Pasiece nie może zakończyć się bez wspomnienia elementów urzeckich. Znajduje się tu tradycyjny, malowany ul z Urzecza, znajdziemy też kilka starych nie używanych już uli. Właściciel, któremu kultywowanie regionalnej tradycji leży na sercu, chętnie opowie też o historii Cieciszewa, olendrach czy urzeckiej kuchni.

Na warsztaty zapraszamy zarówno szkoły jak i grupy zorganizowane, w tym kilka zebranych wspólnie rodzin. Jest to ciekawa opcja do połączenia relaksu na łonie natury z edukacją najmłodszych. Na pewno wiedza o pszczołach i miodzie przyda im się w dalszym życiu.

Zapraszamy do Tęczowej Pasieki pod Warszawą, tu znajdziemy najlepszy miód w Warszawie.

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze