sobota, 25 maja, 2024

Centrum Aktywnego Wypoczynku Sobanice – duet z Afrykańską Wioską

Około 1h 30min jazdy od Warszawy w kierunku północnym znajdziemy niepozorny na pierwszy rzut oka park rozrywki, a właściwie Centrum Aktywnego Wypoczynku Sobanice.

Od tegorocznych wakacji Centrum otwiera się szerzej na klienta indywidualnego. Do tej pory jego domeną były wycieczki szkolne, głównie zielone szkoły. Biorąc pod uwagę fakt, iż ceny rodzinnych atrakcji w samej stolicy nie należą do najniższych, nowa oferta Centrum może liczyć na pozytywne przyjęcie.

Do dyspozycji klientów mamy bardzo rozległy teren, którego ozdobą są wiszące mosty w tym jeden tzw. peruwiański. Trasa nadziemnej wycieczki kończy się na wysokiej platformie. Właśnie z niej rusza niesamowita tyrolka, którą zjeżdzamy na skraj lasu. Dzieci uwielbiają tę atrakcję, największe kolejki są właśnie tutaj.

Na obszarze Centrum znajdziemy też 2 strzelnice. Jedną tradycyjną, przystosowaną do strzelania z łuków, drugą zaś, do broni lufowej. Centrum dysponuje ilością broni wystarczającą do zabawy co najmniej kilkunastu osób jednocześnie.

Nowością jest pole do gry w nożnego snookera. Jest to nowy rodzaj zabawy, który przywędrował do nas z Francji, gdzie jest bardzo popularny. Ciekawe czy w Polsce zdobędzie podobną rzesze zwolenników. Warto osobiście się przekonać o zaletach tej oryginalnej gry.

W Centrum mamy również możliwość szaleństwa na pojazdach typu quad czy buggy. Część z nich to najnowsze produkty sprowadzone przed rozpoczynającym się sezonem. Na pewno spełnią oczekiwania tych, którzy preferują ten właśnie sposób rozrywki.

Dla osób szukających spokojniejszych gier jest do dyspozycji rozległy plac do gry w mini golfa, który zapewni kilkadziesiąt minut rozgrywki. Możemy też wybrać się na wycieczkę rowerową korzystając z jednego z ponad 40 rowerów.

Dla miłośników wspinaczki istnieje możliwość sprawdzenia się na tutejszej ściance wspinaczkowej.

Przybywając w weekend do Centrum Aktywnego Wypoczynku nie musimy się martwić o wyżywienie. Na miejscu istnieje możliwość jego zamówienia. Posiłki są serwowane w znajdującej się bezpośrednio przy Centrum stołówce. Tutaj też, w przypadku niesprzyjającej pogody, organizowane są zabawy pod dachem.

Co ciekawe, ledwie kilkaset metrów od Centrum Turystyki Aktywnej znajduje się kolejny obiekt, zarządzany przez tego samego właściciela tj. Wioska Afrykańska. Możemy tu obejrzeć rekonstrukcje wioski a także zwiedzić z przewodnikiem muzeum, gdzie zgromadzono ciekawą kolekcję afrykańskich artefaktów. Na miejscu jest też możliwość noclegów w dogodnych cenach.

Zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc, dla mieszkańców Warszawy wciąż stosunkowo nieznanych. Być może poprawa działań marketingowych i samych stron internetowych obydwu podmiotów przełoży się na większe zainteresowanie turystów indywidualnych. Bliskość Płocka czy Wkry powoduje, że możemy w oparciu o pobyt w Centrum zbudować ciekawą weekendową wycieczkę i to niedaleko pod Warszawą.

Krótki film nakręcony w Centrum Sobanice możemy obejrzeć na you-tube.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze