wtorek, 26 października, 2021

Noc Spadających Gwiazd w okolicach Warszawy tym razem Zamek Czersk rządzi

Weekend 14-15 sierpnia to tradycyjnie czas wydarzeń związanych ze spadającymi gwiazdami. Nie inaczej będzie w tym roku. Mimo iż z racji na pandemie, wydarzeń plenerowych będzie znacznie mniej to mimo wszystko warto, skorzystać z tych które się odbędą. Tym razem zdecydowana palma pierwszeństwa dla Zamku Czersk i jego Nocy Spadających Gwiazd.

Noc Spadających Gwiazd Zamek Czersk 14 sierpnia

W tym roku oferta czerskie warowni prezentuje się naprawdę bogato. Na najmłodszych będzie czekało szereg atrakcji edukacyjnych. Swoje stoiska będzie miało m.in Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Będziemy mogli zapoznać się z teleskopami a także budową zegara słonecznego. Jest też plan na samodzielną budowę spektoskropów.

Z kolei Mali Odkrywcy, pokażą szereg ciekawych eksperymentów. Możemy się spodziewać nie mniejszych atrakcji jak te które wzbudziły eksperymenty podczas Nocy Grozy na Zamku Czersk.

Noc Grozy Zamek Czersk – to jest to 🙂

Na tym nie koniec emocji, na zamkowym dziedzińcu będą też pojawiali się rycerze Jedi. Star Warsowe klimaty stworzą dla nas członkowie organizacji zrzeszającej fanów sagi.

Co sprawniejsi mali konstruktorzy będą mogli spróbować skonstruować a nawet wystrzelić własną rakietę.

Noc spadających gwiazd na Zamku Czersk startuje 14 sierpnia o 18.00 – bilety w cenie 20 zł od osoby.

Noc Spadających Gwiazd CN Kopernik tym razem wirtualnie

Cn Kopernik zwykle gromadził największe tłumy spośród wszystkich wydarzeń w ramach nocy spadających gwiazd w okolicach Warszawy. Nadwiślane bulwary obok placówki pełne były fanów astronomii.

W tym roku Pandemia pokrzyżowała plany, wydarzenie będzie miało formę on-linową. Startujemy już dzisiaj o godzinie 21.oo. 12 sierpnia nie został wybrany przypadkowo, podobno właśnie dziś mamy mieć największą ilość spadających Perseid.

Warto posłuchać ekspertów może pomogą nam lepiej przygotować się na nasze własne obserwacje w kolejnych sezonach.

Miejsca do obserwacji gwiazd okolice Warszawy

Jak wiemy miejsca do obserwacji gwiazd wymagają jak najmniejszej ilości światła. W okolicach Warszawy znajdziemy ich kilka.

Mega zaćmienie księżyca i obserwacja gwiazd w okolicach Warszawy

Prawdziwie perfekcyjne warunki panują jednak na południu Polski głównie w górach. W Bieszczadach z myślą o fanach astronomicznych obserwacji powstał nawet specjalny projekt Park Gwiezdnego Nieba.

A może własny sprzęt do obserwacji astronomicznych w okolicach Warszawy

Podczas Nocy Spadających Gwiazd łatwo jest złapać astronomicznego bakcyla. Z pewnością może nas skusić na poszukiwanie własnego sprzętu. Udało nam się namierzyć bardzo chwalony sklep internetowy deltaoptical.pl – użytkownicy chwalą obsługę, podobno bardzo dobrze doradzają nawet laikom. Pewnie wkrótce przymierzymy się i my.

Najbliższy weekend to być może ostatni letni czas z tak wysokimi temperaturami. Może po relaksie na plaży /jeziorze w okolicach Warszawy udamy się na polowanie na spadające gwiazdy. Nowa plaża nad jeziorem Rokola jest całkiem blisko zamku Czersk.

Nowa plaża Jezioro Rokola wreszcie mamy tu miejsce do pływania – jest super

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

4,776FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze