niedziela, 21 lipca, 2024

Nowy park linowy Jezioro Zagłębocze – coraz więcej atrakcji dla turystów 🙂

Małpi las to nowy park linowy nad jeziorem Zagłębocze, który miał swoją premierę kilka tygodni temu. Atrakcja wzmocni dodatkowo potencjał turystyczny samego jeziora jak i całego pojezierza. Wydaje się, że w momencie zakończenia budowy drogi expresowej S17 z Warszawy do Lublina, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie ma szansę stać się realną alternatywą dla preferowanych przez warszawiaków Mazur.

Małpi las, ciekawy projekt zrodzony z pasji rodzeństwa Pawła i Uli, zachwyca prawdziwym rozmachem. W planach są trasy o długości ponad 1000 metrów (docelowo nawet 1200 metrów), tego typu oferta będzie gotowa od następnego sezonu turystycznego.

Dziś do dyspozycji fanów parków linowych jest tyrolkowa trasa złożona z 4 zjazdów. Pierwszy i najdłuższy startuje z wysokości ponad 10 metrów, trasa zjazdu jest długa na 100 metrów. Kolejny, drugi zjazd wykonujemy z ponad 12 metrów wysokości – trzeba przyznać, robi wrażenie.

W tym tygodniu oddano też nową trasę dla dzieci, ponad 210 metrów, 16 podestów i 17 przeszkód. Docelowo ma być ich nawet 20. To wszystko zapewnia zabawę nawet na godzinę. Stale rozwija się też mini plac zabaw dla najmłodszych, tu także znajdziemy kilka przeszkód i mini tyrolki dla dzieci.

Plany organizatorów są bardzo ambitne. Być może kolejne lata przyniosą wioskę na drzewie czy ruską banię. Ta ostatnia atrakcja z pewnością byłaby hitem wrześniowych i jesiennych wypadów nad wodę.

Małpi las to nie jedyna rozwijająca się nowość nad Jeziorem Zagłębocze. Equi Club Zamłyniec ma ambicje stać się mekką dla dżokejów nie tylko z Lubelszczyzny. Prowadzone inwestycje mają pozwolić na stworzenie całorocznej bazy dla fanów jazdy konnej. I w tym przypadku zakończenie budowy drogi expresowej pozwoli na otwarcie się na szeroką rzeszę nowych klientów.

Atutem jeziora są też ryby, w wyniku wieloletnich zarybień możemy tu złowić nawet spore sumy, szczupaki, liny czy węgorze. Świeżą rybę kupimy w nieodległych gospodarstwach rybackich i łowisk Libiszów czy Drozdówka. Z pysznego karpia słyną też gospodarstwa w Sosnowicy.

Przylegający do parku linowego Ośrodek Zagłębocze również kontynuuje swoje inwestycje. W tym roku powiększono liczb domków w standardzie de luxe. Radykalnie zmieniono sanitariaty, jest to już standard europejski.

Jeżeli szukamy kameralnego noclegu, możemy wybierać w nowo powstających nowoczesnych kwaterach prywatnych. Doskonałym przykładem jest domek letniskowy po drugiej stronie jeziora.

Przyszłe lata przyniosą też poprawę w zakresie ścieżek rowerowych. W planach jest droga do Łęcznej, która pozwoli z łatwością dojechać rowerem do innych jezior jak i zbliżyć się do atrakcji jak np. Zamek Zawieprzyce.

Poleski Park Narodowy również planuje dalsze inwestycje. Wkrótce zapowiada się otwarcie nowej ścieżki edukacyjnej na bagnie Bubnów, doskonałe i chyba najlepsze miejsce by obserwować gromadzące się przed odlotem ptaki wędrujące.

Cieszy, iż oferta pojezierza staje się dużo bardziej kompleksowa, ceny są tu wciąż dużo niższe niż w innych miejscach w Polsce. Może to być dużym atutem w walce o turystów z dalszych regionów naszego kraju. Warto rozważyć wypad z Warszawy na weekend nad Jezioro Zagłębocze.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze