niedziela, 21 lipca, 2024

Nowy Park Rozrywki Gąsiorowo koło Pułtuska – pierwszy etap już wiosną 2018

Dobre wiadomości dla mieszkańców Warszawy szukających miejsc na spędzenie czasu z rodziną w okolicach stolicy. Pozytywne wieści płyną tym razem z Gąsiorowa, znanego do tej pory głównie z doskonałej kuchni.

Właściciele Gąsiorowa idą o krok dalej. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu już od wiosny przyszłego roku na północnym Mazowszu zacznie powstawać nowy park rozrywki. Plany są bardzo ambitne, w pierwszym etapie zostanie zapewne zbudowana „magiczna” stodoła, która będzie miejscem organizacji warsztatów, spotkań i pewnie w jakieś mierze także noclegów dla zorganizowanych grup.

Na myśl przychodzi podobny projekt tj. stodoła wszystkich świętych. W odróżnieniu od tego jednak projektu, pomysł Gąsiorowa idzie zdecydowanie bardziej w kierunku rozrywki dla „normalnego klienta”. Znając właścicieli trudno spodziewać się tu oferty dla hipsterów czy elementów tak popularnego ostatnio glampingu.

Gąsiorowo będzie grało swoimi najlepszymi kartami. Możliwość obcowania ze zwierzętami hodowlanymi, czy doskonała gastronomia będą niewątpliwie ściągać klienta. Nie można zapomnieć o pasji do muzyki, wraz z elementami ludowymi ten aspekt także w sposób niezwykle ciekawy poszerzy ofertę.

Kilka tygodni temu kulinarny potencjał miejsca mogli docenić uczestnicy specjalnego warsztatu, którego tematem przewodnim był ziemniak. Kulinarny talent właściciela pozwoli w przyszłości na wiele więcej. Dla dorosłych odwiedzających szykuje się prawdziwy rarytas, stale doprowadzana do perfekcji nalewka Gąsiorówka.

Dużą zaletą Gąsiorowa jest jego położenie, które daje duże możliwości odwiedzenia tego miejsca i zwiedzenia przy okazji np. Pułtuska. Pobliska Narew to zaś możliwość turystyki wodnej. Organizatorzy spływów rzecznymi pontonami rzekami.pl już od jakiegoś czasu współpracują z Młynem Gąsiorowo.

Trzeba założyć, iż projekt będzie w dużej mierze skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Stworzona infrastruktura spowoduje jednak, że oferta turystyczna będzie dostępna dla klientów indywidualnych i rodzin właśnie w czasie największego na nią zapotrzebowania czyli przed, w czasie i zaraz po wakacjach. Podobnie jak to ma miejsce z produktem gastronomicznym Gąsiorowa, który kusi indywidualnego klienta właśnie poza sezonem komunii, wesel i wycieczek szkolnych.

Gąsiorowo ma też szansę stać się miejscem, w którym zetkniemy się z kulturą Kurpi, właściwie jesteśmy o krok od Kurpi Białych. Kurpie ze względu na ułomną infrastrukturę drogową zginęły z radaru osób zainteresowanych turystyką. O takich klejnotach jak Puszcza Zielona, rzeka Omulew, Skansen w Nowogrodzie czy obserwacje gwiazd na czystym kurpiowskim niebie usłyszymy zapewne w Gąsiorowie.

Cały czas mamy nadzieje, iż gospodarze dorzucą do oferty choć niewielki element ze swojej lotniczej pasji. Atrakcje związane z balonami czy nauką lotnictwa, może choć latawce 🙂 byłyby doskonałą wisienką na torcie w ramach nowej oferty.

Warto śledzić rozwój projektu, prawdziwa pasja prowadzącej Młyn Gąsiorowo gwarantuje, że już wkrótce w okolicach Warszawy wyrośnie miejsce gotowe konkurować z Magicznymi Ogrodami, Farmą Iluzji czy Julinkiem.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze