sobota, 2 marca, 2024

Poleski Park Narodowy – pora na podglądanie ptaków i foto łowy na Łosia

Koniec sierpnia i pierwsze tygodnie września to idealny czas by zaplanować wyprawę na wschód, tak by zatopić się w śpiewie ptaków i obejrzeć niezwykłe ptasie sejmiki, przygotowania do odlotu.

Jednym z miejsc, które zapewni nam tak niezwykłe wrażenia jest Poleski Park Narodowy. Znajdujące się tu ścieżki edukacyjne są doskonałą bazą by rozpocząć swoją przygodę z podglądaniem natury.

Jest to również raj dla fotografów. Z wysokich wieży widokowych zrobimy doskonałe zdjęcia wschodu słońca, wypatrzymy też grupy żurawi, czaple, gęsi a być może także bieliki. Wokół miejsc gdzie gromadzą się ptaki łatwo też spotkać mniejsze lub większe drapieżniki, lisy czy jenoty.

Jako, że w końcówce sierpnia a także we wrześniu temperatury w ciągu dnia są dość wysokie a z kolei noce bywają zimne, podnosząca się mgła dodaje tym miejscom dodatkowego niesamowitego uroku.

Polecamy szczególnie miejsca na ścieżce edukacyjnej Perehod. Usytuowana tu wieża widokowa jest z obu stron otoczona stawami, gdzie licznie gromadzi się ptactwo. Nieco dalej znajdziemy kolejną ścieżkę – Obóz Powstańczy. Tutaj także mamy do dyspozycji wieżę widokową. Choć brak jest tu dużych akwenów wodnych, to możemy liczyć na równie atrakcyjne widoki.

Fani dwóch kółek mogą skorzystać z rowerowej ścieżki edukacyjnej Mietiułka. Zaczyna się w tym samym miejscu co wyżej wymieniona ścieżka Perehod. Samochód możemy zostawić na parkingu. Ścieżka ma charakter pętli, doprowadzi nas ponownie w miejsce startu, tyle że z innej już strony.

Prawdziwą mekką dzikich ptaków są obszary torfowisk i bagien. Za Urszulinem, między miejscowościami Kulczyn i Zastawie znajdziemy dość duży obszar tego typu, tzw. Bagno Bubnów. W tym miejscu znajdują się szczególnie duże skupiska ptaków szykujących się do opuszczenia naszego kraju. W nieodległej miejscowości Wereszczyn czekają na niezbyt wymagających turystów miejsca noclegowe, w Zgromadzeniu Apostołów Miłosierdzia.

Jeżeli chodzi o noclegi to najlepszą bazą dla takich krajoznawczych wypraw wydaje się Agroturystyka Polesie w Babsku. Tutaj możemy również liczyć na fachową poradę co do obserwacji i tropienia zwierząt. W Urszulinie, gdzie znajduje się siedziba PPN, jest hotel Drob. Możemy też wybrać któryś z wciąż czynnych ośrodków wypoczynkowych na pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim, duże pozytywne zmiany zaszły ostatnio w Ośrodku Zagłębocze.

Serdecznie zapraszamy na Polesie, teraz jest czas by odkryć je na nowo kontemplując nie skażoną przyrodę.

Polecamy też fanpage FB Poleskiego Parku Narodowego. Tam na bieżąco pracownicy parku dzielą się swoimi niesamowitymi zdjęciami.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze