sobota, 2 marca, 2024

Winnice blisko Warszawy zapraszają turystów na winobrania Dwórzno, Mazovia czy Biały Kruk

Winnica Dwórzno, Winnica Mazovia, Winnica Biały Kruku startujemy z jesiennym winiarskim maratonem. Z roku na rok winiarskich wydarzeń bardzo blisko Warszawy jest coraz więcej. Do lidera w turystycznej aktywności, czyli Winnicy Dwórzno, dołączają kolejni gracze, Winnica Mazovia i Winnica Biały Kruk też mają dla nas ciekawą ofertę.

A wszystkie z nich są nie dalej, niż godzinę drogi ze stolicy. By wybrać się na winobranie nie trzeba wcale jechać w okolice Sandomierza czy Kazimierza 🙂

Winnica Dwórzno – pro turystyczni liderzy zapraszają na jazzowy koncert już 18 września

Winnica Dwórzno od kilku ostatnich lat otworzyła się mocno na turystów. Z Warszawy-naWeekend.pl miało przyjemność obserwować tą drogę od samego początku, pisaliśmy o winnicy już  w 2017 roku. Od tamtej pory wydarzyło się wiele dobrego, Święto Wina w Winnicy Dwórzno stało się niemal kultowym wydarzeniem. Podobnie jak organizowane w niej koncerty.

Muzyczne zainteresowania zrządzających winnicą braci przekładają się na aktywność na tym froncie. Kolejnym jej przejawem będzie jazzowy piknik już 18 września. Zadbano o dobre przygotowanie na wypadek złej pogody. Będzie też możliwość skorzystania z transportu zbiorowego. Tak by nie było przeciwskazań do skosztowania lokalnych win. Bilety na koncert i transport kupimy na stronie winnicy.

Winnica Mazovia – tu także czekają na nas kameralne winobrania

Winnica Mazovia to kameralna winnica w okolicach Białobrzegów nad Pilicą. Od niedawna również ona otwiera się mocniej na turystów. Warto tu wpaść, kryje ona bowiem kilka ciekawostek m.in. gruziński ślad.

Winnica Mazovia – rodzinna winnica w krainie Pilicy ledwie godzinkę od Warszawy

Na fanów winobrania czekają tej jesieni dwa wydarzenia, odpowiednio 2-giego i 16 -tego października będziemy mogli przymierzyć się do wspólnej winiarskiej przygody w Winnicy Mazovia. A gdyby ktoś był chętny na rowerową wycieczkę do winnicy wzdłuż przepięknej Pilicy to może się na nią udać jeszcze wcześniej, bo 26 września. Wyjazd organizują Rowerowi Maniacy.

Winnica Biały Kruk – tu także czekają na nas dwa winobrania

Kolejną winnicą blisko Warszawy, która ładnie się turystycznie rozkręca jest Biały Kruk. Dojedziemy tu z Warszawy naprawdę szybko, bo pewnie w około 40 minut. Zarządzający Białym Krukiem Robert Zdanowski to wielki propagator polskiej tradycji winiarskiej.

Pasja do wina objawiła się m.in. w zdigitalizowanym kursie winiarskim, który możemy kupić na własne potrzebny. Winnica Biały Kruk też przygotowała dla nas dwa winobrania.

Zaczynamy od zbiorów białego winogrona Solaris, które przewidziano na 25 września. Dogrywka z winogronami Jutrzenka i Regent  9 października także w Winnicy Biały Kruk.

Jakby mało nam było tych winiarskich wydarzeń w okolicach Warszawy to możemy jeszcze zaplanować sobie udział w szkoleniu/degustacji, które zaplanowano w samej stolicy na 28 października. Koszt uczestnictwa 150 zł.

Mnogość jesiennych wydarzeń w winnicach w okolicach Warszawy bardzo cieszy. Mieszkańcy Warszawy nie muszą już daleko jeździć by propagować enoturystykę. Z pewnością oferta pobliskich stolicy winnic może zaintrygować też mieszkających w niej obcokrajowców.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój tej oferty, sami też chętnie wybierzemy się na winobranie w okolicach Warszawy. Tym bardziej że jesienna aura będzie sprzyjała raczej krótkim jednodniowym wypadom z Warszawy.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze