piątek, 1 marca, 2024

Ekstremalne kajaki pod Warszawą – od Kajaki Dylewski

 

Wraz z końcem masowego sezonu kajakowego nastaje czas dla lubujących się w bardziej wymagających a czasem ekstremalnych wyprawach kajakowych. Specjalistą od tego rodzaju kajakowych wycieczek jest zabazowana w przepięknym miejscu, tuż obok Twierdzy Modlin firma Kajaki Dylewski.

W tym roku dodatkowo kajakowym pozytywnym wariatom sprzyja pogoda, wspaniała jak na tę porę roku bezdeszczowa aura panowała właściwie do połowy grudnia.

Jedną ze specjalności w obszarze posezonowych wypraw jest przepłynięcie całości Wkry, podzielone na co weekendowe odcinki zadanie możemy wykonać w całości lub dołączyć na dowolnie wybranym etapie.

Kajaki Dylewski zwyczajowo zachęcają też do sprawdzenia się podczas wyzwania „pod prąd w górę Narwi”, podczas krótkiego jesiennego dnia należy dopłynąć do zapory w Dębem i wrócić przed zmrokiem do bazy w Twierdzy Modlin.

Jesień to czas na eksploracje mniej znanych weekendowym kajakarzom rzek, w sposób specjalny należy zachęcić do poznania Omulwi, rzeka ta jest jednym ze skarbów Kurpi, w kolejnych latach dzięki inwestycjom w infrastrukturę powinna zyskać na popularności.

Dylewski organizuje też wyprawy w mniej dostępne odcinki rzeki Świder, znajdziemy się mniej więcej w rejonie o którym pisaliśmy już na portalu, bez wątpienia są to jedne z ciekawszych i mniej znanych miejsc w okolicach Warszawy.

Lokalne organizacje turystyczne promują odbywające się co najmniej 2 razy w roku spływy kajakowe trzema rzekami, edycje letnia i jesienna są dedykowane dla wszystkich, nawet niezbyt wprawionych kajakarzy. Prawdziwym wyzwaniem jest specjalna edycja zimowa, w tym roku Kajaki Dylewski zaplanowały ją na nowy rok, twardziele popłyną kajakami 1 stycznia.

Jeżeli jesteśmy ciekawi ekstremalnych kajakowych wypraw w okolicach Warszawy to nie ma chyba lepszej ekipy by zacząć niż ta od Kajaków Dylewski, może z ich pomocą uda nam się odkryć prawdziwe kajakowe perełki, takiej jak np wymagająca ale bardzo piękna Skrwa.

Nawet jeżeli nie jesteśmy tak mocni by podjąć się ekstremalnych wypraw to z pewnością warto wybrać się wiosną i latem na turystyczny spływ w okolicach Twierdzy Modlin, piękny widok na monumentalnych spichlerz jest jednym z piękniejszych na Mazowszu, łatwą i ciekawą trasą jest np ta od zapory w Dębem przez Twierdze Modlin do Smoszewa nad Wisłą.

Jeżeli zaś nie kajaki to może zainteresują nas pontonowe spływy Wkrą, baza pontonowa Everal mieści się w Błędowie nad Wkrą. Ta relatywnie nowa atrakcja ma już za sobą drugi sezon i jak słychać rozwija się pomyślnie, tak trzymać.

Zachęcamy do poznawania atrakcji w okolicach Warszawy z pozycji wody/kajaka, zapewnia to wyjątkowe nie dostępne dla „zwykłych śmiertelników” emocje.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze