niedziela, 21 lipca, 2024

Góra Kamieńsk-stok najbliżej Warszawy-1 wybór dla zachodniego Mazowsza

Góra Kamieńsk to jeden z nieoczywistych wyborów w kategorii stoki narciarskie najbliższe Warszawie. Tymczasem, postępująca poprawa infrastruktury drogowej już w następnym sezonie pozwoli podjechać na ten położony w okolicach Bełchatowa stok w ciągu godziny i trzydziestu minut.

Góra Kamieńska ma też kilka innych zalet. Oprócz czasu samego dojazdu docenić trzeba także jego komfort, w zasadzie cały czas jedziemy drogami ekspresowymi S8/autostradą A1. Tylko ostatni parokilometrowy odcinek to droga gminna. Takie usytuowanie powoduje, że jedzie się przyjemnie, brak też ryzyka utknięcia na nieodśnieżonych drogach, które to może pojawić się w przypadku stoków położonych w innych lokalizacjach.

Góra Kamieńsk kusi nas też wyciągiem kanapowym, z najbliższych Warszawie stoków tylko Kamieńsk i Szwajcaria Bałtowska dysponują tego typu infrastrukturą. Nie jest tajemnicą, iż właśnie tego typu wyciągi są preferowane przez narciarzy, a przede wszystkim snowboardzistów.

Sama główna trasa ma około 760 metrów, czyli plasuje się powyżej średniej dla najbliższych stolicy stoków. Niestety usytuowanie góry poza naturalnie górskim środowiskiem sprawia, że jest tu znacznie trudniej o bardzo dobre warunki narciarskie, w związku z tym niekiedy trasa nr 2 jest niedostępna.

Na plus dla Kamieńska działa za to cena karnetów i godziny wieczornych jazd. Standardowo podczas wieczornej sesji jeździmy do godziny 21.00 w cenie 45 zł za bilet normalny. Są to ceny porównywalne do stoków w świętokrzyskim, natomiast godziny są dużo korzystniejsze (zaczynamy już o 17.00 vs 20.00 w świętokrzyskim). Wspomniane problemy z naśnieżeniem stoku powodują, iż od połowy lutego stok na Górze Kamieńsk będzie czynny tylko do 19.00, w zamian pojawia się specjalna oferta na 2 godzinną jazdę nocną w cenie 22,50 zł.

Wyprawa na narty na górę Kamieńsk daje nam też szansę na odwiedzenie mniej popularnych celów weekendowych wycieczek, jak na przykład Piotrków Trybunalski, dysponujący wyjątkowym piwnym produktem turystycznym. Poza piwem znajdziemy w Piotrkowie także Muzeum Marcepanu. Ciekawą opcją może być też zwiedzanie po drodze do celu narciarskiej eskapady. W okolicy Tomaszowa na przykład znajdziemy bardzo ciekawe Groty Nagórzyckie, warte zobaczenia są też Błękitne Źródła ze Skansenem Rzeki Pilicy.

Koniec prac na odcinkach trasy ekspresowej S8 za Nadarzynem jest już bardzo bliski, wspomniany czas dojazdu 1 godziny i 30 minut osiągniemy bez trudu już podczas kolejnego zimowego sezonu. Jednak nie warto odkładać wizyty w Ośrodku Góra Kamieńsk do następnego sezonu. Skorzystajmy z promocyjnych dwugodzinnych wieczornych karnetów (cena 22,50) i udajmy się w to wciąż stosunkowo nieznane mieszkańcom Warszawy miejsce w jeden z najbliższych weekendów.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze