niedziela, 21 lipca, 2024

Narty w okolicach Warszawy – szybciej na stoki aktualizacja sezon 2021/2

Na weekendowe narty w okolicach Warszawy z sezonu na sezon dojeżdżamy coraz szybciej. Rosnąca sieć dróg ekspresowych i autostrad przynosi skrócenie czasu dojazdu do bardziej niż akceptowalnych 1godz 30 min. Nie inaczej będzie w sezonie 2021/2, tutaj info sezonu jest otwarcie tunelu pod Ursynowem.

Spis treści : Narty w okolicach Warszawy szybszy dojazd 2021/2

  1. Stacja Kazimierz i Parchata dzięki tunelowi schodzimy poniżej 1godz 30 minut
  2. Góra Kamieńsk trwają prace na A1 ale Piotrków ominiemy już bez korków
  3. Stok Rybno – ekspresowo do Śniadowa na razie nie wiele zmienia ale i tak jest dobrze
  4. Stok Krajno – tutaj ekspresowo, trwają prace na odcinku Lotnisko-Grójec

Stacja Kazimierz /Parchatka dzięki tunelowi schodzimy poniżej 1 godz. 30

Wszystko wskazuje na to iż epopeja zawiązana z tunelem pod Ursynowem właśnie dobiega końca. Otwarcie spodziewane jest w końcówce grudnia, tuż przed szczytem świątecznych wyjazdów. Tunel zmienia bardzo wiele w kontekście dojazdu na południowy wschód.

Zyskają  stoki narciarskie w okolicach Puław i Kazimierza Dolnego. Szczególnie wart polecania jest Stok Stacji Kazimierz, wiadomo w Kazimierzu na miejscu mamy też sporo weekendowych atrakcji które umilą nam pobyt po szusowaniu na stoku. Warto spróbować wyrobów miejscowych winnic i cydrowni, a może nawet umówić się na degustacje w Winnicy Las Stocki czy Winnicy Wieczorków.

Kazimierz to też dobra kuchnia, także ta orientalna, ze specjalnym wyróżnieniem dla libańskiej restauracji. Na miejscu w Klubo Jatkach możemy też spróbować doskonałego piwa z Browaru Zakładowego.

Skrócenie drogi z Warszawy do Kazimierza szacujemy na co najmniej 20-25minut w jedną stronę, to pozwala myśleć o dojeździe na stok w granicach 1gdz 20-30 minut, w ten sposób stoki na południowym wschodzie będą liderem jeżeli chodzi o czas dojazdu z Warszawy.

Góra Kamieńsk trwają prace na A1 ale Piotrków ominiemy już bez korków

Góra Kamieńsk to jeden z najmniej znanych stoków wśród mieszkańców Warszawy, jest on jednak w podobnym zasięgu co konkurencyjne narciarskiej miejsca najbliższe stolicy. Mało tego dla zachodniego Mazowsza może uchodzić za wręcz bezkonkurencyjny.

Zaletą góry jest kanapowy wyciąg, mamy też na miejscu noclegi w niezłej cenie. Blisko znajdziemy też Piotrków Trybunalski do którego można wybrać się by poznać piwny turystyczny produkt.

Dojazd do Góry Kamieńsk z Warszawy , także  ulega poprawie, właśnie kończą się prace przy połączeniu drogi S8 i nowej autostrady A1. Do końca roku drogowcy obiecują też oddanie kolejnej jezdni na krótkim odcinku za Piotrkowem w stronę Kamieńska. Te zmiany oznaczają unikniecie ryzyka potężnych korków właśnie przy omijaniu Piotrkowa.

Na pełną jakościową zmianę poczekamy jednak do jesieni 2022, wtedy oddany zostanie ostatni przed Górą Kamieńsk fragment A1, czyli brakujące 16 kilometrów nowej autostrady. Także następny sezon to będzie już dojazd w granicach 1godz 30 minut z Warszawy, dziś musimy się liczyć raczej z czasem zbliżającym się do 2 godzin.

Stok Rybno ekspresowo do Śniadowa na razie nie wiele zmienia ale i tak jest dobrze

Stok Rybno to najlepsza propozycja dla wschodniego Mazowsza. Dodatkowe prace jakie wykonano podczas de facto zamkniętego sezonu 2019/20 skutkują naprawdę fajnym doświadczeniem z jazdy w Rybnie. Przede wszystkim mamy tu aż 3 wyciągi orczykowe, co oznacza brak długich kolejek do zjazdu. Inna zaletą są tez bardzo konkurencyjne ceny noclegów w okolicznych agroturystykach jak i samej Łomży.

Już dziś dojazd do Rybna z południowych dzielnic Warszawy to mniej więcej 1godz.40 min-45 min, wschodnie dzielnice dojadą na podlaski stok o 20-25 minut szybciej. Jeżeli chodzi o przyspieszenie dojazdu to tutaj wielkiej rewolucji już nie będzie, choć wraz z ukończeniem ekspresowego odcinka Ostrowia Mazowiecka- Łomża skrócimy drogę na stok o 10-15 minut. Jest na to szansa jednak dopiero za około 2 lata. Na dziś kierowcy cieszą się tylko fragmentem tej trasy z nowy odcinkiem ekspresówki do Śniadowa, jednak akurat on niewiele pomaga narciarskim turystom z Warszawy.

Stok Krajno – tutaj ekspresowo , trwają prace na odcinku Lotnisko Grójec

Stok Krajno to nasz ulubiony stok w Świętokrzyskim , przede wszystkim z racji na nocną jazdę i możliwość sobotniego szusowania do 24 godz. Dodatkową atrakcją nocnej jazdy są specjalne wydarzenia, jak jazda na byle czym czy zjazd z pochodniami, to duża frajda dla najmłodszych.

Nocna jazda z pochodniami Sabat Krajno – super frajda dla dzieciaków 🙂

Do Krajna z Warszawy jedziemy już w dużej części drogą ekspresową, w ostatnim sezonie oddano jej ostatni fragment tj obwodnice Skarżyska, to duże ułatwienie. Przejazd przez Skarżysko był bowiem drogą przez mękę. Te ostatnie zmiany powoduje iż do Krajna jedziemy z Warszawy w 1godz 40-50 minut.

Tu także czeka nas istotne bo 15-20 minutowe skrócenie drogi z Warszawy. Jednak niestety odwleka się ono w czasie, wielkie opóźnienie na nowym ekspresowym odcinku Lotnisko-Grójec doskwiera. Powoduje iż cały projekt zakończy się pewnie nie wcześniej niż w końcówce 2023 roku. Wtedy Krajno dołączy do innych stoków w okolicach Warszawy do których dojazd zejdzie poniżej 1godz 30 minut.

Każdy sezon przynosi nam dobre wiadomości odnośnie skrócenia czasu dojazdu na narty w okolicach Warszawy. Ten sezon będzie pod znakiem otwarcia tunelu pod Ursynowem, który przyniesie jakościową zmianę na kierunku południowo wschodnim.

Na kolejne duże zmiany poczekamy jeszcze co najmniej 2 lata. Wtedy na wszystkie wymienione stoki dojedziemy ze stolicy w granicach 1godz 30 minut.  A to już jest czas dojazdu pozwalający na nieforsowny nawet jednodniowy weekedowy wypad na narty z Warszawy.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze