wtorek, 18 czerwca, 2024

Nocne narty w super cenie, świętorzyskie stoki bliżej Warszawy

W mijający weekend wreszcie udało się ruszyć z Warszawy na test nocnej, sobotniej narciarskiej jazdy w Sabat Krajno pod Kielcami.

Stok Sabat w Krajnie mieści się u podnóża najbardziej znanego wzniesienia Gór Świętokrzyskich Łysicy na wysokości 425 m n.p.m. Zaletą stoku jest bez wątpienia długość samego zjazdu, na tle innych alternatywnych stoków prezentuje się naprawdę nieźle. Nie można pominąć też waloru jakim jest super cena sobotnich nocnych narciarskich szaleństw, 40 zł za 4 godziny zjazdów to oferta nie spotykana gdzie indziej. Tak atrakcyjna cena z łatwością niweluje inne koszty, przede wszystkim te związane z dojazdem Warszawy na miejsce.

Sam dojazd do Krajna to w optymalnych warunkach około dwie godziny z małym haczykiem, na tym polu czekają nas w kolejnych latach bardzo pozytywne zmiany. Obwodnica Radomia, której planowane oddanie przewiduje się na jesień 2018 skróci drogę na narty z Warszawy o ok. 20 minut, na kolejne dobre wiadomości poczekamy do 2020 i 2021. Wtedy to oddane zostaną kolejne odcinki trasy S7, w tym wyczekiwany odcinek lotnisko – Grójec. Za trzy lata podróż na świętokrzyskie stoki zajmie nie więcej niż 1godz i 30 minut, to będzie prawdziwa jakościowa zmiana. Już jednak dzisiaj dojazd w sobotę, a szczególnie nocny powrót jest bezstresowy, po drodze mamy też ulubione przez najmłodszych restauracje McDonalds ze specjalnym nocnym menu.

Bardzo pozytywne wrażenie w Krajnie robi też infrastruktura, duży parking położony jest bardzo blisko stoku, o krok mamy też miejsce gdzie zjemy i napijemy się rozgrzewając się w trakcie szusowania. Wczoraj temperatury były naprawdę niskie. Przygotowano więc kameralne ognisko, gdzie obok stoku można było się ogrzać. Chętni mogli też upiec sobie smaczną kiełbaskę.

Wielką zaletą nocnej jazdy był też brak kolejek na stoku, jazda była naprawdę płynna, obsługa wyciągu wspomagała najmłodszych narciarzy eliminując już na starcie ich błędy. Trzeba przyznać, iż wyglądało to naprawdę profesjonalnie.

Jako, że Krajno znajduje się w miejscu obfitującym w turystyczne atrakcje, to bez trudu w okolicy znajdziemy noclegi w przyjaznych agroturystykach. Od niedawna w bezpośredniej bliskości stoku mamy też nowość tj. baniowo-saunowe imprezy w Miotłowisku. Jest to nowa inicjatywa właścicieli apartamentów Poduszka usytuowanych przy samym zjeździe ze szczytu.

Sabat Krajno to nie tylko stok narciarski, wiosną i latem czekają na nas inne atrakcje, przede wszystkim park miniatur i mini park zabaw, na miejscu jest też kino 6D. Tą ostatnią atrakcją będziemy mieli szansę przetestować już podczas weekendu za pół ceny, którego pierwsza edycja 2018 roku odbędzie się już w następny weekend. Z proponowanych podczas jego trwania atrakcji warto rozważyć nocleg w Świętokrzyskiej Polanie, z której sprawnie dojedziemy do stoku narciarskiego w Krajnie.

Nocne jazdy w super cenie oferują też periodycznie inne świętokrzyskie stoki, najbliższy Krajnu stok Baba Jaga a przede wszystkim Szwajcaria Bałtowska, na tym ostatnim stoku w ramach nocnego szaleństwa za 4 godz szusowania zapłacimy 38 zł, to relatywnie dużo taniej w porównaniu z 85 zł za 6 godz jazdy podczas weekendu. Szwajcaria Bałtowska to także jedyny wśród wymienionych stok dysponujący kolejką krzesełkową o doskonałej przepustowości, nawet podczas zwiększonej frekwencji nie będziemy czekać w kolejce więcej niż 10 minut.

Nocna Jazda w Krajnie odbywa się z największą częstotliwością(praktycznie co tydzień), warto śledzić strony poszczególnych stoków by być na bieżąco z informacją o kolejnych edycjach tej interesującej opcji na krótki wypad na narty w okolice Warszawy.

Sygnalizowana poprawa infrastruktury drogowej która w pełni zmaterializuje się w ciągu najbliższych 2-3 lat spowoduje, iż świętokrzyskie stoki będą bez wątpienia preferowaną opcją dla narciarzy szukających możliwości szusowania w okolicach Warszawy. Równać się z nimi będą mogły tylko miejsca w okolicach Kazimierza czy Łomży. Nie mają one jednak tej zalety jaką posiadają podkieleckie lokalizacje, tj. wielkiej liczby innych/towarzyszących atrakcji turystycznych w okolicy pozwalających zorganizować ciekawy weekend.

Warto śledzić prognozy, może uda się jeszcze pojeździć na nartach także podczas akcji weekend za pół ceny.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze