sobota, 25 maja, 2024

Stok Rybno na narty w okolicach Warszawy – kierunek wschód nowości od zeszłego sezonu

Stok Rybno to najbliższe Warszawie miejsce, gdzie możemy pozjeżdżać na nartach na kierunku wschodnim. Espresowa trasa s8 znacznie skróciła drogę do Rybna. Ze wschodnich dzielnic Warszawy dojedziemy do Rybna w ok. 1 godz. 20 minut, z południowych dzielnic będzie to około 20-25 minut dłużej.

Stok Rybno wspaniała lokalizacja z widokiem na Narew

Stok Rybno znajduje się na południe od Łóżmy. Lokalizacja jest naprawdę niesamowita ze szczytu górki mamy wspaniały widok na dolinę Narwi. Bliskość Łomży ma też inne zalety, możemy skorzystać z niezłej bazy hotelowej/agro w naprawdę dobrych cenach.

Wyjazd z noclegiem na narty do Rybna będzie, więc tańszy w porównaniu z innymi stokami w okolicach Warszawy. Zarówno świętokrzyskie stoki, jak i te w okolicach Kazimierza są bowiem bardziej turystycznymi miejscówkami. Dodatkowo wschód Polski jest zawsze tańszy od innych regionów.

Nowy stok Rybno pozytywne zmiany w ostatnim sezonie

Warto odnotować pozytywne zmiany, jakie zaszły w Rybnie w ostatnim sezonie zimowym. Po raz kolejny poszerzono możliwości zjazdowe stoku, dodając nową trasę zjazdową. Mamy więc obecnie obok centralnego zjazdu dwie dodatkowe trasy jedną po jego prawej, a druga po jego lewej stronie.

Wielka zaletą stoku w Rybnie jest też fakt umiejscowienia tu, aż trzech wyciągów orczykowych, powoduje to istotne skrócenie czasu oczekiwania. To wielka przewaga Rybna vs inne stoki w okolicach Warszawy. Do tego dodajmy jeszcze fakt optymalnego usytuowania czwartego mini orczyka, który służy do nauki jazdy i obsługuje głównie najmłodsze dzieci.

Widać, iż zarządzający stokiem w Rybnie dobrze wykorzystali ostatnie lata i fakt, iż w sezonie 2019/20 stok de facto się nie otworzył.

Jedna istotna uwaga to ta tyczącą wypożyczalni sprzętu tu poczekacie dość  długo. Jeżeli wybieramy się do Rybna na narty z Warszawy, to musimy pamiętać o jednej bardzo ważne sprawie. W weekendu tworzą się w wypożyczalni wielkie kolejki, czasami wymagające nawet 1-2 godzin oczekiwania. Dlatego warto jechać do Rybna z własnym sprzętem, by nie narażać się na stres związany z czekaniem.

Stok w Rybnie sezon trwa nawet do marca brak, jednak nocnych jazd i promocji

Lokalizacja stoku powoduje też, iż, jeżeli tylko trafi się trochę śniegu, to trzyma on się w Rybnie dość długo. W zeszłym roku warunki na stoku były dobre do drugiej połowy marca. Szkoda, iż przynajmniej na razie nie mamy w Rybnie opcji Jazdy Nocnej, byłaby to bardzo ciekawa propozycja dla dojeżdżających z Warszawy.

Nocna jazda z pochodniami Sabat Krajno – super frajda dla dzieciaków 🙂

Taki produkt cieszy się bardzo dużą popularności na konkurencyjnym stoku w Krajnie niedaleko Kielc. Stok w Rybnie nie organizuje też akcji promocyjnych typ Black Week, czy innych akcji wyprzedażowych, jednak już standardowe ceny karnetów są tu atrakcyjne.

Dodatkowo mamy też opcje biletów rodzinnych, i to w układzie 2+1 i 2+2, także optymalnie.

Warto pamiętać o Stok Rybno planując wyjazd na narty w okolicach Warszawy, obecnie dojazd do Rybna jest jednym z najszybszych vs konkurencyjne stoki. Być może w ciągu 2-3 lat jeszcze nieco się skróci, wraz z oddaniem drogi ekspresowej Ostrów Mazowiecka – Łomża będzie szansa na urwania dodatkowych 10-15 minut z czasu dojazdu.

Zalety Stoku w Rybnie – 3 trasy zjazdowe i 3 orczyki dla dorosłych = brak/niewielkie kolejki, bliski i darmowy parking, bardzo dobre ceny noclegów w okolicy. Z wad, potencjalne kolejki do wypożyczalni, na to musimy zwrócić szczególną uwagę.

Sezon zimowy tuż tuż, czekamy z utęsknieniem na informacje o otwarciu tunelu pod Ursynowem, skróci on bowiem drogę do innych kameralnych stoków narciarskich w okolicach Warszawy. Zyskają Parchatka pod Puławami i stoki w okolicach Kazimierza. Stok Rybno wciąż pozostanie jednak bardzo ciekawą alternatywą o której warto pamiętać, wybierając się na krótki wypad na narty z Warszawy.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze