sobota, 20 kwietnia, 2024

Noc Muzeów 14 maja prawdziwe perełki w okolicach Warszawy

Już w sobotę 14 maja Noc Muzeów, tradycyjnie jest to super okazja by odkryć prawdziwe perełki w okolicach Warszawy. Mamy też przy okazji kilka ciekawych imprez „towarzyszących” będą np degustacja win z cydrów od Cydr Ignaców. Można też przed Nocą wybrać się na jedną z najciekawszych wycieczek grupowych w okolicach Warszawy , do Żyrardowa. Poniżej kilka propozycji które z pewnością warte są rozważenia.

Pałac Mała Wieś Zwiedzanie Ogrodów i Pałacu z przewodnikiem 

Pałac Mała Wieś to atrakcja sama w sobie, podczas Nocy Muzeów mamy dodatkowy powód by go odwiedzić. Zaplanowane są bowiem zwiedzania z przewodnikiem. Zwiedzanie ogrodu o 18.30 i 19.30, sam Pałac będziemy mogli zaś obejrzeć o 20.30 i 21.30.  Warto tak zaplanować wypad, by poznać też inne bliskie atrakcje, za rogiem mamy wspaniały modrzewiowy rezerwat Modrzewina.

Możemy też pokusić się o wcześniejsze winiarsko cydrowe wzbogacenie wypadu, w sobotę w nie odległym Ignacowie cydrowe degustacje organizuje Cydr Ignaców. Fajnie że wracają one na turystyczną mapę okolic Warszawy. Tego samego dnia nieco dalej ale wciąż blisko w Winnicy Biały Kruk o 15.00 startuje Piknik z Polskim Winem.

Parowozownia Skierniewice prawdziwa industrialna perełka otwarta nocą

Noc Muzeów to też wyjątkowa okazja na nocne zwiedzanie Parowozowni Skierniewice. Jak zawsze podczas tych imprez wolontariusze szykują dla nas sporo atrakcji będzie specjalne podświetlanie eksponatów i zwiedzanie z przewodnikiem.

Taka wycieczka to niespodzianka marzenia dla każdego prawdziwego fana kolei, szczególnie dzieci będą zafascynowane. W Skierniewicach zaplanowane jest też kilka innych towarzyszących wydarzeń, tradycyjnie udzielają się tu grupy historycznych rekonstruktorów.

„Japońska” Noc Muzeów Sochaczew 

Ciekawe wydarzenie zaplanowano w Sochaczewie, Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą zwykle skupia się na militariach, tym razem też ich nie zabraknie ale uwagę przykuwa panel japoński. Od godziny 17.30 będziemy mieli całą serie prezentacji dotyczących tego właśnie kraju. Będzie o kaligrafii, stroju, nie zabraknie pokazów picia herbaty. Naturalnie zaprezentuje się też Trzeci Najemny Odział Piechoty Japońskiej. Wyprawa do Sochaczewa na Noc Muzeów może być doskonałym uzupełnieniem wcześniejszego kajakowania po Bzurze z Moto-przystań Plecewice. Można też spróbować wybrać się na wycieczkę po Industrialnym Żyrardowie, po czym na wieczór przyjechać właśnie do Sochaczewa.

Zamek Liw i Napoleon Bonaparte

Na Zamek Liw będziemy mieli z kolei Noc Muzeów w klimacie francuskim. Od 18 zwiedzanie wystawy Dał nam przykład Bonaparte, przewidziano też dwa pokazy kuchni francuskiej o godz. 16 i 18. O 20.00 czka na nas z kolei koncert muzyki francuskiej. Całość potrwa do 24.00.

Noc Muzeów na Zamku Liw to również doskonała sobotnie zakończenie dnia w krainie Liwca. Rano możemy wybrać się na kajaki po przepięknym Liwcu a po południu odetchnąć francuskimi klimatami przy zamku.

Warka tradycyjnie w amerykańskim klimacie, będą też drzeworytnicze warsztaty

Na Noc Muzeów zaprasza też Warka, od 15.00 ruszą atrakcje w Muzeum Kazimierza Pułaskiego. Tylko tej Nocy obsługa przyjmie nas w strojach z epoki. Fascynująco zapowiadają się warsztaty drzeworytnicze, te mają wystartować o 18.00. Będzie też zwiedzenia parku winiarskiego nocą.

Nie ma lepszej okazji by odwiedzić Warkę niż Noc Muzeów, warto pamiętać by skoczyć też na BroWarkę. Odpocząć można też nad Pilicą w klimatycznym zajeździe Na Winiarach.

Wąskotorówka Piaseczno – z Warszawy dojedziemy kultowym Ikarusem

Do świętowania Nocy Muzeów wraca też najbliższa Warszawie wąskotorówka czyli ta z Piaseczna. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Zwiedzanie stacji z przewodnikiem, spotkanie z rekonstruktorami czy oglądanie retro aut. Nie zabraknie też wieczorno-nocnych kursów wąskotorówki w specjalnych promocyjnych cenach. Na imprezę będzie można dojechać kultowymi Ikarusami z samej Warszawy. Kolejna gratka dla fanów kolei, a gdyby połączyć wypad do Piaseczna z wizytą w Parowozowni Skierniewice to był by już prawdziwy kolejowy majstersztyk. Takie kolejowe cuda tylko podczas Nocy Muzeów.

Przed nami kolejna Noc Muzeów, warto dobrze zaplanować weekendowy wypad z Warszawy. Doskonale prezentuje się też możliwość uzupełnienia wypadów do Małej Wsi cydrowymi i winnymi degustacjami które będą miały miejsce akurat w sobotę.

W ostatnich dniach dostaliśmy też dobre informacje odnośnie kolejnych terminów super grupowych wycieczek. Z naszego TOP 5 nowy majowy termin pojawia się dla wycieczki do Podebłocia, kilka nowych terminów także dla zwiedzania Fort Legionów. W Noc Muzeów odbędzie się też industrialna wyprawa z Pawłem do Żyrardowa.

Najciekawsze grupowe wycieczki w okolicach Warszawy TOP5 niektóre naprawdę Cię zaskoczą

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze