wtorek, 18 czerwca, 2024

Wracają cydrowe degustacje od Cydr Ignaców warto teraz odwiedzić kwitnącą grójecczyznę

Mazowsze też ma swoją cydrową krainę i to tuż pod Warszawą. Do tej pory cydrowe klimaty nie były tak mocno wykorzystywane turystycznie. Powoli się to zmienia. Już w przeszłych latach mieliśmy szansę wziąć udział w cydrowym pikniku w Ignacowie, teraz wracają do nas kameralne degustacje. Z czasem tego typu działań powinno być wiecej.

Cydrowe degustacje wśród jabłkowych sadów – weekend 7/8 i 14/15 maja

W dwa kolejny weekendy na serie kameralnych degustacji zaprasza nas właśnie Cydr Ignaców. Nie ma lepszej pory na odwiedziny miejsca gdzie produkuje się ten rzemieślniczy cydr niż maj. Właśnie teraz mamy eksplozje kwitnących owocowych drzew. Degustacja w takim towarzystwie to prawdziwa przyjemność

W weekend czekają na nas po dwie tury degustacji w sobotę o 12 i 15 a w niedziele o 11 i 14. Na każdą z nich zaprasza się maksymalnie 15 osób. Koszt to 70 złotych od osoby.  Warto pamiętać iż dodatkowo w sobotę przypada Noc Muzeów. W pobliskim Pałacu w Małej Wsi odbędą się specjalne atrakcje w tym zwiedzanie z przewodnikiem. Można fajnie powiązać wizytę w Cydr Ignaców i późniejsze zwiedzanie Pałacu w Małej Wsi. Zresztą Pałac w Małej Wsi to nie jedyna atrakcja którą możemy odwiedzić w okolicach Ignacowa.

Modrzewiowe królestwa zieleni Rezerwat Modrzewina i Rezerwat Trębaczew

Okolice Cydr Ignaców kryją też dwie prawdziwe leśne perełki są to modrzewiowe rezerwaty. Jeden z nich dużo bardziej znany to Modrzewina, jego drzwi znajdziemy tuż przy pałacu w Małej Wsi. Monumentalne modrzewie robią tu niesamowite wrażenie, warto dojść do końca trasy by odwiedzić potężny zwalony Modrzew Wojewody.

Jeszcze bliżej Ignacowa znajdziemy nie mniej urokliwy Rezerwat Trębaczew. Tu dociera naprawdę mało kto. A warto tu przyjechać, miejsce jest dużo mniej dostępne i bardziej dzikie. Zieleń aż bije tu po oczach, łatwo spotkać też dzikie leśne zwierzęta, prawdziwy magiczny zielony świat.

Do życia budzą się też winnice można złożyć cydrowo-winny weekend ?

Warto pamiętać iż na Mazowszu mamy też Winnice. Poza tą najbardziej pro turystyczną czyli Winnicą Dwórzno mamy też te mniejsze które są usytuowane dużo bliżej Igancowa. Mowa o Winnicy Mazovia i Winnicy Biały Kruk. W tej ostatniej właśnie w tą sobotę odbędzie się impreza z Polskim Winem. To kolejna szansa na wiązaną cydrowo-winną imprezę w okolicach Grójca.

Za tydzień na turystyczny rynek wraca wspomniana wyżej Winnica Dwórzno. W sobotę 21 maja zaplanowano jazzowy koncert. Muzyczne wydarzenia stały się już znakiem rozpoznawczym tej właśnie winnicy. Są też doskonałym przykładem dla innych że warto działać na turystycznym kierunku.

Rzemieślniczy Cydr z dużym turystycznym potencjałem

Miejmy nadzieje że sukces majowych imprez od Cydr Ignaców zachęci zarówno tą markę jak i jej lokalnych rywali do pójścia w turystyczno-degustacyjną stronę. Czekamy na zapowiedz kolejnych imprez, ufając iż jak co roku przed pandemią, pojawi się tez opcja cydrowego pikniku/dni otwartych ze specjalną wyprzedażą dawnych roczników w tle 🙂 Może na aktywność Cydr Ignaców odpowiedzą Cydr Chyliczki i Cydr Pełnia.  Bez wątpienie okolice Grójca mogą budować swoją turystyczną markę właśnie na Cydrze. Kiedyś takie ambicje miała Lubelszczyzna nie wiele jednak z tego zostało.

Grójec ma swoje przewagi a dodatkowe atuty w postaci bliskości innych turystycznych atrakcji mogą tylko pomóc promocji cydrowego produktu. Warto pamiętać o cydrowej krainie i zapisać w swoich planach odwiedziny Cydr Ignaców i innych cydrowych atrakcji w okolicy Warszawy, z pewnością nie będziemy żałowali. Kwitnące sady nas oszołomią, będziemy tu wracać.

 

Noc Muzeów 14 maja prawdziwe perełki w okolicach Warszawy

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze