niedziela, 21 lipca, 2024

Weekend 20-21 maja znowu będzie ciekawie – jest w czym wybierać atrakcje w okolicach Warszawy czekają

Pierwszy weekend po Nocy Muzeów zapowiada się nader interesująco. Blisko Warszawy znajdziemy kilka super atrakcji, będą więc słowiańskie klimaty w Grodzisku Rzeczyca, będzie weekend dobrego piwa na Zamku Czersk, wreszcie będzie też powrót do zwiedzania legendarnej trasy Fortu Legionów. A to nie wszystko, koncertem w winnicy kusi bowiem Winnica Dwórzno. Fani lasu mogą wybrać kolejne wydarzenie w ramach Dni Puszczy, będzie festyn dla najmłodszych. Oto kilka wybranych propozycji na weekend 20-21 maja.

Weekend dobrego piwa na Zamku Czersk

Zamek Czersk wciąż się rozkręca, była już historyczna majówka, był rycerski turniej, teraz pora na dobre piwo. Liczne ekipy z browarów rzemieślniczych przejmą w ten weekend czerską warownie. Zarówno w sobotę jak i niedziele zapowiedziano też ciekawe koncerty.

Fort Legionów wraca zwiedzanie kultowej trasy z Południkiem21/WawaGra

Wreszcie jest dobra wiadomość z Fortu Legionów. Wracają fascynujące wycieczki prowadzone przez poszukiwacza skarbów z krwi i kości. Wycieczka do Fortu Legionów to jedna z naszych top 5 najciekawszych wycieczek w okolicach Warszawy. Na nową jeszcze bardziej ciekawą trasę wyruszymy w niedziele o 10.00 i 13.00 . W kolejny weekend wyjdziemy też na zewnątrz zwiedzając elementy Twierdzy Warszawa. Arcyciekawe, tym bardziej że niedziele zapowiada się w sam raz na podziemną wycieczkę 🙂

Mokoszowisko VII – Słowiańskie klimaty godzinkę drogi od Warszawy

Cały weekend będzie też trwało kolejne Mokoszowisko, czyli święto słowiańszczyzny. Wszystko odbędzie się w mateczniku Rodu Dębowego Liścia w grodzisku Rzeczyca. Miejsce to rozwija się stabilnie od kilku lat. Lokalizacja jest doskonała, tuż obok mamy bowiem Pilicę i magiczny Inowłódz. Jeżeli kogoś kręcą słowiańskie klimaty to nie ma lepszego miejsca /imprezy niż właśnie to w Rzeczycy. Na miejscu liczni goście, rzemieślnicze browary i mistrzyni leśnej kuchni i bushkraftu Kasia z Miejskiej Kniej.

Winnica Dwórzno – piknik jazzowy z winiarską premierą

Mieliśmy podczas poprzednich weekendów możliwość popróbowania kultowego Cydr Ignaców, teraz zaś przychodzi czas na lidera turystyki winiarskiej w okolicach Warszawy. Winnica Dwórzno wraca ze swoimi kultowymi koncertami. Już w najbliższą sobotę piknik jazzowy. Przy okazji przewidziano też premierę nowego wina Regent.

Dni Puszczy spotkanie na rezerwacje Torfy z piknikiem dla dzieci 

Trawają też leśne wydarzenia w ramach Dni Puszczy. W najbliższy weekend spotykamy się na Torfach  Karczewie. Będzie unikalna szansa poznać prawdziwą osobistość pod warszawskiego krajoznawstwa. Całość zakończy też bardzo ciekawy piknik dla najmłodszych.

Otwarcie sezonu letniego nad Wisłą masa wodnych atrakcji

W ten weekend również oficjalnie otworzy się letni sezon wiślany. Zaplanowano szereg ciekawych wydarzeń których kwintesencją będą wieczorne koncerty. W niedziele sporo wodnych atrakcji dla dzieci od SUp przez kajaki aż po żeglarstwo. Jeżeli nie planujemy wyjeżdżać w ten weekend z Warszawy to z pewnością powinniśmy pojawić się nad Wisłą. Warto w tym kontekście pamiętać o wymienionych wyżej wycieczkach do Fortu Legionów, wszak to rzut kamieniem od Wisły.

Najciekawsze grupowe wycieczki w okolicach Warszawy TOP5 niektóre naprawdę Cię zaskoczą

Wracam na dobre tory jeżeli chodzi o atrakcje w okolicach Warszawy, wracają kultowe wydarzenia które zamroziła w przeszłych latach pandemia. Szczególnie cieszy powrót wycieczek z TOP najciekawszych grupowych wypraw w okolicach Warszawy. W ten weekend wraca Fort Legionów a za moment kolejny termin na Wąwozy w Podebłociu. Wielką radością napełnia też powrót cydrowych i winnych atrakcji. Za moment pełną parą ruszą też te lotnicze, paralotnie w okolicach Warszawy też startują w sezon.

Lot paralotnią w okolicach Warszawy – niesamowita przygoda z paralotniowa-puznowka.pl

 

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze