niedziela, 21 lipca, 2024

Weekend 4-5 czerwca pora ruszyć w plener w okolicach Warszawy

Kolejny weekend i znowu kilka ciekawych propozycji. Zwracają uwagę ptasie spacery Wszystkie kolory ptasiego świata czy może Lelki tajemnicze ptaki leśnych ostępów. Będzie też zabawa z Wikingami na ich tradycyjnym smoczym festynie. Na historyczny weekend zaprasza też Zamek Czersk. A może skusi nas Festiwal Polarny ?

Spacer Wszystkie Kolory Ptasiego Świata

Fascynująco zapowiada się kolejny spacer od Mazovian Wildlife. Tym razem będziemy szukać najbardziej kolorowych ptaków polskich pól i lasów. Z pewnością zasadzimy się na dudka, czy uda się podglądnąć zimorodki, na nadbużańskich skarpach jest na to szansa. Start w sobotę o 8.00 w Gospodarstwie przy Piecu w Udrzynku( uwaga stoją już kazachskie jurty). Szczegóły na stronie Mazovian Wildlife. Warto rezerwować miejsca także na kajakowy spływ z podglądaniem ptaków, który odbędzie się już wkrótce.

 Festiwal Sigurda zabójcy smoków

Zapraszają nas też warszawscy wikingowie, ich znakiem rozpoznawczym jest festiwal Sigurda zabójcy smoków. Już w najbliższy weekend w warowni Jomsborg czeka na nas cała masa ciekawych tematycznych wydarzeń. Nie tylko dla fanów skandynawskich klimatów

Lelki tajemnicze ptaki leśnych zastępów

Gdybyśmy chcieli się wybrać na późno po południowy spacer w poszukiwaniu prawdziwych ptasich rozmaitości, to propozycja od wycieczek ornitologicznych jest dla nas. W sobotę o 17.30 tradycyjnie z Wyszkowa udamy się w leśne zastępy by poszukiwać Lelków. Ptasie wycieczki z Markiem to prawdziwa przyjemność. Można z nim odwiedzić najciekawsze miejsca do oglądania ptaków w okolicach Warszawy takie jak np Pulwy.

Historyczny weekend zamek Czersk 

Zamek Czersk nad dobre wszedł już w sezon. Teraz w każdy kolejny weekend czekać będą na nas mini historyczne prezentacje. W najbliższy mamy Viva Sarmatia czyli przybliżamy wiek XVII , w sam raz przygrywka do historii Szwedów na Zamku Czersk.

Piknik Polarny na Woli 

Prawdziwa mega zimowa atrakcja u progu lata czeka zaś na nas w Parku Sowińskiego na Woli. Podczas Pikniku Polarnego będzie szansa zgłębić tajemnice zimowego i niedostępnego świata. Atrakcje będą czekać od 11 aż do 17.

Aura może będzie dla nas bardziej łaskawa, można spróbować samodzielnie udać się trasami najciekawszych wycieczek grupowych w okolicach Warszawy. Nie duży wiatr to także szansa na loty paralotnią w okolicach Warszawy. Rozkręcają się też kajaki, może skusi nas któreś z miejsc oferujących ekonomiczne noclegi dla kajakarzy.  Mamy też czas kwitnących maków, makowe pejzaże w okolicach Warszawy to też doskonały cel wyprawy.

Kwitnące maki – piękne plenery w okolicach Warszawy – nie tylko dla fotografów 🙂

 

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze