niedziela, 21 lipca, 2024

Palmy i bananowce na Mazowszu – Toskańska Farma godzinę od Warszawy

Przybyła nam kolejna ciekawa atrakcja w okolicach Warszawy, tym razem jest to szkółka gdzie uprawia się i sprzedaje rośliny tropikalne.

Właśnie w Toskańskiej Farmie możemy sobie sprawić wspaniałą palmę, która wytrzyma nawet poważne polskie mrozy(których z roku na rok coraz mniej). Cały rządek rosnących tu palm robi wrażenie jak byśmy znajdowali się gdzieś w tropikach a nie o godzinę drogi od stolicy.

Poza najbardziej widowiskowymi palmami znajdziemy na miejscu nie mniej charakterystyczne dla tropików bananowce. Naturalnie nie są to tu jedyne ciekawe rośliny tropikalne – uwagę zwracają cieszące się coraz większą popularnością zimnozielone laurowiśnie kaukaskie(doskonałe na żywopłoty) czy długo kwitnący indyjski bez czyli lagerstroemia, wrażenie robią też wielkie magnolie.

Komercyjną działalność Toskańska Farma rozpoczęła właśnie w tym sezonie, jednak zainteresowanie roślinami tropikalnymi przez właściciela sięga wielu wielu lat wstecz. Do tego roku kultywował on je jednak na własny użytek, wiele dorodnych okazów wciąż znajdziemy w prywatnym ogrodzie przy farmie.

Lata doświadczeń pozwoliły zdecydować się na rozwinięcie biznesu, doskonałe kontakty na rynku włoskim pozwalają też importować rośliny z dobrego i sprawdzonego żródła. W ekspansji pomogła też Pandemia – pęd Polaków do uprawy własnych ogrodów i aranżowania balkonów zdaje się nie mieć końca. Te uwarunkowania sprzyjają Toskańskiej Farmie, na nowo zakupionej działce powoli wyłania się docelowy kształt miejsca gotowego na nowy sezon 2021.

Nie można nie wspomnieć o doskonałym pozytywnym nastawieniu właścicieli do klienta, Pani Karla służy pomocą w każdej wymagającej tego sytuacji, doskonałe oceny na allegro i google maps, zdają się potwierdzać subiektywne wrażenia z osobistej wizyty na Farmie.

Farma w sposób ograniczony reklamowała się na Mazowszu w 2020roku, ten stan rzeczy ma się zmienić, prawdopodobnie przybędzie żywych ekspozycji tropikalnych roślin w miejscach gdzie przebywać będą turyści i potencjalni kupcy.Może uda nam się trafić na palmy nad Wkrą , Nowym Dworze czy gastronomicznych perełkach regionu Kartoflisku w Nasielsku lub Młynie Gąsiorowo.

Mimo iż Farma nie znajduje się w części Mazowsza szczególnie preferowanej przez turystów to jednak wyprawę w to miejsce można powiązać z innymi aktywnościami jak spływ pontonami Wkrą, odwiedzinami w Afrykańskiej Wiosce Sobanice czy wypadem do Czerwińska nad Wisłą wraz z eksploracją miejsca Mocy Wzgórze Gaik, farma jest też „po drodze” na zamek w Ciechanowie.

Czekamy z niecierpliwością na kolejną okazje by móc pojawić się w tym miejscu, trudno bowiem wrócić stąd z pustymi rękami. Nawet gdy nie mamy własnego ogrodu, z pomocą właścicieli dobierzemy oryginalną roślinę na balkon czy parapet.

Witamy z radością kolejne ciekawe miejsce w okolicach Warszawy, będziemy wracać.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze