sobota, 2 marca, 2024

Plaża nad Pilicą Białobrzegi + kajaki i noclegi agro

Plaża nad Pilicą w Białobrzegach może uchodzić za wzór do naśladowania. Szczególnie, że mamy do czynienia z relatywnie małym ośrodkiem, gdzie możliwości finansowe są zawsze w jakiejś mierze ograniczone. Widoczny jest postęp w porównaniu z zeszłymi latami, a to tym bardziej cieszy.

Dziś plaża prezentuje się naprawdę imponująco. Znajdziemy tu istotnie poszerzony piaszczysty pas, a także dobrze oznaczone i strzeżone miejsce do pływania. Obszar dla chcących zażyć kąpieli w rzece jest podzielony na 3 strefy w zależności od umiejętności pływania, jak również wzrostu. Ratownik obecny jest tutaj w dni powszednie, od godziny 11:00.

Woda nawet wizualnie prezentuje się pozytywnie. Przy samej plaży znajdziemy klarowną informację na temat ostatnich badań jakości wody i jej wyników.

Bardzo dobre wrażenie robi infrastruktura, mamy toalety a także dużo miejsc do zaparkowania samochodów, w zasadzie w bezpośredniej bliskości plaży. Do dyspozycji gości są też parasole , nie ma ich jednak wiele, dobrze więc zaopatrzyć się we własny sprzęt.

Trafić na plażę nie jest trudno. Najlepiej jest zjechać z drogi ekspresowej przed Białobrzegami, na dawną drogę Białobrzegi- Warka. Kierując się do tej pierwszej miejscowości po kilku kilometrach mijamy stary most. Wjazd na plażę znajduje się po lewej stronie ok. 100-200 metrów po zjeździe z mostu.

Tak doskonałe warunki przy ładnej pogodzie przyciągają tu w weekend tłumy, poza weekendem mamy zaś komfort odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Z racji weekendowego ścisku, część osób preferuje wypoczynek poza plażą na łąkach, po drugiej stronie rzeki. Jeżeli chcielibyśmy zastosować ten wariant to dróżek prowadzących na łąki musimy szukać przed mostem skręcając w lewo.

Wybierając się do Białobrzegów warto rozważyć połączenie wycieczki z kajakową przygodą. Możemy zorganizować spływ z Tomczyc, tj. około 3-4 godz kajakowania. Po jego zakończeniu odpoczniemy na plaży w Białobrzegach. Wprawdzie ten odcinek Pilicy nie należy do najłatwiejszych, jednak nieco już doświadczonym kajakarzom nie powinien sprawić problemów. Spływ zwykle kończy się przed mostem, do plaży będziemy mieli kilkaset metrów.

Zaletą lokalizacji plaży jest też to, iż wszelkie zakupy, lody i przekąski kupimy nieopodal w Białobrzegach.

Kto chciałby udać się w ten piękny rejon z noclegiem, może skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych. Nad samą Pilicą znajdziemy m.in. Ranczo Biała Chata. Tutaj możemy także skorzystać z oferty kajakowej.

Zapraszamy na weekend nad wodę do Białobrzegów, ledwie 60 km od Warszawy. Dobra propozycja szczególnie dla osób mieszkających w południowych dzielnicach stolicy.

Krótki film pokazujący plażę nad Pilicą w Białobrzegach.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze