sobota, 20 kwietnia, 2024

Rafting w okolicach Warszawy – nowość pontony na Wkrze i Narwii

Już w pierwszy weekend kwietnia odbędzie się pierwszy testowy spływ raftingowy na Mazowszu. Bazą dla nowej firmy oferującej spływy pontonowe Narwią i Wkrą będzie Błędowo. Nowe, siedmioosobowe pontony są już gotowe w siedzibie firmy, czekają na swój chrzest bojowy.

Taka forma zabawy może cieszyć się wielką popularnością. Do tej pory nikt nie zaoferował podobnej usługi w sposób kompleksowy, powtarzalny. Sukces tego typu oferty np. na Wiśle przed Kazimierzem, pozwala z dużym optymizmem patrzeć na wynik tego przedsięwzięcia na Mazowszu. Tym bardziej, że fanów sportów wodnych przybywa, kajakarskie wypożyczalnie przeżywają w sezonie prawdziwe oblężenie.

Podstawową zaletą pontonów raftingowych jest ich wielkość i stabilność oraz to, iż zabierają do 7 osób. Taka konfiguracja pozwala na podróż w małej grupie przyjaciół lub dwom rodzinom jednocześnie, przy czym zachowujemy cały czas ze sobą kontakt, co w przypadku kajaków nie jest takie proste.

Baza firmy została wybrana nieprzypadkowo, zarówno Wkra jak i Narew zapewnią zróżnicowaną i ciekawą ofertę. W sezonie Wkra jest rzeką płytką i łatwą ( poza 2 stopniami), szczególnie polecaną rodzinom. Po drodze możemy tu odpocząć na kameralnych plażach, do naszej dyspozycji są też sezonowe bary tak jak kultowy już Bar Koza.

Spływ Narwią jest bardziej wymagający. Zaczynamy na zaporze w Dębe a kończymy go w przepięknej okolicy Twierdzy Modlin, delektując się miedzy innymi widokiem Spichlerza. Wycieczkę możemy zakończyć zwiedzaniem Twierdzy, od końca kwietnia będziemy mieli możliwość indywidualnego wejścia do Koszar. Ostatni spacer po tym niebanalnym miejscu opisaliśmy na portalu. Nasze spływy pontonami możemy też dostosować do specjalnych wydarzeń, których w tym sezonie nie zabraknie. Piknik historyczny w długi weekend majowy, twierdza za pół ceny, industrialne spacery czy Flisy drewnianych łodzi to tylko niektóre z propozycji na 2017 rok.

Pierwszy, inauguracyjny spływ odbędzie się już 7 kwietnia. Od tego momentu pontony będą dla nas dostępne w każdy kolejny weekend.

Bardzo cieszy, iż oferta aktywnego wypoczynku nad wodą pod Warszawą ulega dalszej poprawie, mamy nadzieję już wkrótce przetestować tę interesującą propozycję.

Szczegóły oferty raftingowej na Wkrze i Narwi znajdziemy na stronie www.rzekami.pl .

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze