piątek, 1 marca, 2024

Ruska Bania/Balia w zimowych sceneriach Dwór Droblin, Klub Rejs i Agroturystyka Latosowo

Relaks w saunie czy ruskiej bani w niezwykłej zimowej scenerii to coś szczególnego. Wydaje się, iż coraz więcej obiektów z branży turystycznej dostrzega jakim magnesem może być taka usługa.

Kierunek wschód rządzi

Idealnym przykładem jest m.in. Dwór Droblin umiejscowiony w drodze na Podlasie Nadbużańskie (administracyjnie Lubelszczyzna). Uczynił ze swojej bani spa i balii prawdziwa turystyczną perłę. Lokalizacja nad wodą a także możliwość podziwiania rozgwieżdżonego nieba cieszą się tu niesłabnącą popularnością. Wieczorne sesje trzeba tu rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Dwór Droblin w ten sposób aktywnie walczy o klienta na nadbużańskim Podlasiu a konkurencja jest tu nie mała.

Podobnie rzecz się ma z banią/balią udostępnioną dla turystów w Kiermusach. Mimo, że jej lokalizacja nie jest aż tak spektakularna, to bliska odległość do Karczmy Rzym a także „wiejskich czworaków” także robi swoje. Kąpiel jest idealnym relaksem po dniu spędzonym na zwiedzaniu Tykocina lub/i Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W tym ostatnim rejonie znajdziemy też niesamowitą banię usytuowaną nad samą rzeką, działa w ramach Agroturystyki u Marysi. Ta ostatnia jest też częścią wspólnie działającej grupy tzw. piątki znad Biebrzy. Na miłośników natury czeka tu kompletna oferta. Już wiosną warto też zaplanować spływ tratwą.

Nie trzeba jednak jechać bardzo daleko by nacieszyć się ciekawym widokiem. Nadwiślański klub Rejs właśnie otworzył saunę. W sprzedaży są już vouchery do tego nowego obiektu. W trosce o zachowanie niezbędnej intymności miejsce jest dostępne tylko dla grup znajomych. Widok na królową polskich rzek i stadion narodowy ma dodatkowo zachęcać. Jest to kolejny niebanalny pomysł mający na celu przedłużenie sezonu turystycznego nad rzeką.

Także mniejsze obiekty planują inwestycje w ten rodzaj usług. W nowo otwartej agroturystyce Latosowo rozpoczęły się już wstępne prace nad uruchomieniem sauny. Będzie mieścić się w budynku dawnego wiejskiego spichlerza. W sposób doskonały uzupełni i tak bardzo bogatą ofertę Agroturystyki Latosowo. Uruchomienie zapowiedziano na jesień 2017 roku. Seans w saunie będzie miłym relaksem po kajakowym spływie Liwcem czy aktywnym zwiedzaniu skansenu w Ciechanowcu.

A gdyby tak bania z widokiem

Kolejny obiekt, który rozpoczął pracę nad sauną to Brzozowy Dwórek na Roztoczu. Działający wspólnie z Agroturystyką Polana i Winnicą Lipowiec także szuka kolejnych argumentów do przyciągnięcia klientów, szczególnie poza szczytem sezonu. Położone opodal trasy do narciarstwa biegowego a także nieodległy stok w Jacni zapewnią nam aktywny wypoczynek a po nim idealny relaks w saunie. Niesamowita byłaby tez możliwość kąpieli w bali przy Agroturystyce Polana. Widok po horyzont i winnica u stóp to obraz niemal idylliczny, kto wie może właściciel pomyśli i o tym.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze