sobota, 20 kwietnia, 2024

Sery Cieciszewskie – najlepsze sery tuż pod Warszawą

Sery produkowane w Cieciszewie walczą o popularność, jaką cieszą się konkurenci z Korycina. Bliskość Warszawy a także rosnąca popularność pobliskiej Tęczowej Pasieki i samego Cieciszewa pomoże w promocji tego doskonałego produktu.

Producent serów, Pan Kamil, zdecydował się na komercjalizację swojej pasji stosunkowo niedawno. Dawne tradycje Urzecza i komercyjny sukces pobliskiej pasieki, jedynie pomogły w podjęciu właściwej decyzji.

Dziś w Cieciszewie kupimy sery podpuszkowe w kilku ciszących się popularnością smakach. Podobnie, jak wśród serów korycińskich, znajdziemy tu m.in. sery z ziołami, papryką czy czarnuszką. Sery dostępne są też w bardziej wyszukanych mieszankach smaków, z dodatkami, takimi jak orzechy włoskie, żurawina, czy zioła prowansalskie.

Ceny serów z Cieciszewa są równie zachęcające. Podstawowy ser czysty kosztuje 40 zł za kilogram, bardziej wyszukane kompozycje to ceny od 42 – 45 zł. Jest to przedział cenowy w jakim znajdziemy konkurencyjne produkty. W przypadku serów z Podlasia dochodzi jeszcze koszt transportu. W tym przypadku zaletą serów z Cieciszewa jest to, iż kupujemy je pod Warszawą i w dodatku bezpośrednio od producenta.

Sery Korycińskie z Podlasia stają się powoli istotnym produktem turystycznym na trasie z Białegostoku do Augustowa. Analogiczna, ciekawa przyszłość może czekać lokalne produkty z Urzecza i okolicy. Miody z Tęczowej Pasieki, Sery z Cieciszewa czy Cydry Chyliczki i Ignaców mogą stanowić w przyszłości istotną pozycję wśród turystycznych marek / produktów regionalnych Urzecza i Mazowsza.

Miejsce, gdzie produkowane są sery jest niezwykłe samo w sobie. Cieciszew to jedna z bardziej starszych, historycznych wsi na Mazowszu, niegdyś istotny punkt na mapie Mazowsza. Znajdziemy tutaj wciąż bardzo ciekawe miejsca na wycieczki rowerowe, nieopodal znajduje się m.in. opuszczona Arkadia w Turowicach. Dawniej działały tu browary, dziś nie ma planów ich reaktywacji ale dzięki aktywności nowego sołtysa można się spodziewać pozytywnych zmian m.in. w zakresie oferty dla turystów.

W samym Cieciszwie znajdziemy też jezioro Cieciszewskie zwane też niemieckim. Jest to starorzecze Wisły, dziś turystycznie niezagospodarowane. Są jednak plany by ten stan w przyszłości się zmienił, być może przyjezdni rowerzyści i turyści będą mogli odpocząć przy jeziorze już w kolejnym 2018 roku.

Do Cieciszewa warto wpaść by odwiedzić Tęczowa Pasiekę, gdzie oprócz miodu kupimy też doskonale jaja kur zielononóżek. Od niedawna kolejnym powodem są też sery cieciszewskie.

Sery z Ciesiszewa będziemy mogli również kupić i degustować podczas odbywającego się w następny weekend Flis Festivalu w Gassach. Producenci obiecują, że będziemy mieli wybór pośród bardzo szerokiej gamy serów, miejmy nadzieję, że dla wszystkich wystarczy.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze