sobota, 25 maja, 2024

Wyspa Poniatówka – jedna z bohaterek roku Wisły

Ciekawe miejsce, które raz pojawia się a raz ginie nam z oczu. Taka jest wyspa Poniatówka znajdująca się tuż za mostem Poniatowskiego. Uzależniona od stanu rzeki i prądów ma jednak potężną zaletę. Naniesiony piasek, z którego jest zbudowana jest niezwykle drobny i bardzo czysty.

Poniatówka jest zwyczajowo miejscem gdzie odbywają się wiślane uroczystości, przede wszystkim wydarzenia związane z Dniem Dziecka. Wtedy mała wysepka żyje, animatorzy zabawiają dzieci, można też odbyć darmowy rejs tradycyjnymi drewnianymi łodziami. Na chętnych czekają improwizowane opowieści ludzi Wisły. Dla dzieci to idealna okazja by zaznajomić się z wiślanym ekosystemem.

Drugą imprezą, która zwykle zahacza o Poniatówkę jest, uroczyście obchodzona przez środowisko związane z Wisłą, godzina W na Wiśle. W tym właśnie dniu możemy w okolicy spotkać odświętnie przyozdobione drewniane łodzie.

Piękno Poniatówki doceniają też organizatorzy eventów i rejsów na indywidualne zlecenie. Odbywają się tutaj m.in. fotograficzne sesje ślubne, trafiają się również wieczory kawalerskie/ panieńskie.

Już w najbliższych tygodniach w Toruniu zostanie zainaugurowany oficjalnie Rok Rzeki Wisły. Zwróci on uwagę całego turystycznego świata na królową polskich rzek. Miejsca takie jak wyspa Poniatówka na pewno na tym zyskają.

Także działająca na Mazowszu Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, określając priorytety swojej działalności na 2017, w sposób wyraźny wskazała na to związane z Wisłą wydarzenie.

Takie nagromadzenie pozytywnej energii powinno zaowocować ciekawymi projektami. Może doczekamy się większej ilości takich imprez jak tegoroczny dzień dziecka na wyspie. Być może będzie też szansa na regularne dostanie się na Poniatówkę choć w kilka weekendów.

Ocena i wybór projektów do realizacji to już kwestia najbliższych tygodni, miejmy nadzieję, że detale, które poznamy pozytywnie nas zaskoczą.

A tymczasem na Poniatówkę jeszcze tej jesieni możemy dostać się płynąc w rejs z Taxi Wisła. Do czasu gdy pogoda będzie sprzyjać, bat Zygmunt będzie woził spragnionych wiślanej przygody.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze