niedziela, 21 lipca, 2024

Zakątek Gongolina – bliska Warszawie oaza spokoju z własnym stawem

Kolejne ciekawe i doskonale oceniane miejsce w kategorii agro w okolicach Warszawy, Zakątek Gongolina z pewnością spełni oczekiwania szukających oazy spokoju na potrzebę krótkiego lub nieco dłuższego wypadu ze stolicy.

Miejsce ma kilka niepodważalnych zalet, przede wszystkim uroczo prezentuje się zaaranżowany pośrodku posesji mini staw, mamy tu niewielką wyspę, mostek i piaszczystą plażyczkę dla dzieci. Podczas wiosennych i letnich upałów taki atut wydaje się bezcenny, naturalnie woda w stawie nie wygląda jak w jeziorach ale nie przeszkodzi to maluchom w beztroskim chlapaniu się u jego brzegów.

Obok stawu mamy też ciekawy domek na drzewie, to miejsce jest jednym z ulubionych przez najmłodszych gości Zakątka.

Jak we wszystkich tego typu miejscach na wsi nie może zabraknąć wiejskich zwierzaków, mamy więc króliki , przechadzające się indyki , kozy i świnki. W sam raz by zapoznać się wiejską fauną. Chętni do spróbowania jazdy konnej mogą tu także zaaranżować tego typu zajęcia.

Jako iż Zakątek Gongolina to miejsce o statusie zagrody edukacyjnej, można tu zakontraktować różnorakie warsztaty włączając w to te z rozwoju osobistego, tańca, bębnów, gongów czy pilates. W ofercie są też tradycyjne warsztaty np ceramiczne czy bukieciarskie.

Jeżeli chodzi o ofertę noclegową to na posesji mamy aż cztery zabudowania – możemy więc wybierać między tym bardziej nowoczesnym a tymi tradycyjnymi przypominającymi swojskie wiejskie chaty. Co ważne do naszej dyspozycji jest też kilka dużych rodzinnych pokoi, nie jest to powszechny standard oferowany w agroturystykach.

Mimo iż Zakątek Gongolina mieści się ledwie 40 kilometrów od Warszawy jest jakby schowany przed cywilizacją, wąskie drogi i niewielki ruch samochodów są atutem tego regionu. Pozwala to też zaplanować ciekawe i bezpieczne wycieczki rowerowe, możemy wybrać się na przykład do Niepokalanowa, odwiedzić pałace w Szymanowie czy Guzowie, nieco dłuższa wyprawa to ta do Bolimowa czy Nieborowa. Warto też pomyśleć o pomijanym zazwyczaj przez turystów Żyrardowie, który w ostatnim czasie wzbogacił się jeszcze o pięknie odnowiony zalew.

Nie możemy zapominać o atucie jakim są osoby gospodarzy, wprowadzają prawdziwą rodzinną atmosferę nie wspominając o domowych posiłkach które to są również znakiem rozpoznawczym tego magicznego miejsca.

Warto pamiętać o tym miejscu, w okolicach Warszawy cierpimy na deficyt ciekawych miejsc agroturystycznych(w szczególności tych z własnym dostępem do wody) każde takie jak Zakątek Gongolina warto skrzętnie zanotować.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze