czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 10.10.2016 15:05
Pałac w Otwocku Wielkim manewry dragonów i obozowisko historyczne

W pięknej scenerii jesiennych kolorów Pałac w Otwocku Wielkim będzie świętował końcówkę sezonu turystycznego. Jest to niezwykle ciekawa propozycja na najbliższy październikowy weekend. Kto nie był w tym sezonie w Pałacu powinien się śpieszyć. Być może już w kolejnym roku dostęp do tego miejsca będzie ograniczony, pisaliśmy o tym na naszym portalu.


Tymczasem, o to co czeka nas w weekend 15-16 października. Do swoich manewrów przygotowują się Dragoni Pana Zebrzydowskiego. Jest to jednostka związana z Pałacem w Otwocku i tradycyjnie występująca podczas historycznych rekonstrukcji, które odbywają się tu zwyczajowo w maju.


W ramach weekendowej imprezy czekają na nas pokazy walk indywidualnych, potyczki a także historyczny obóz, który zwykle rozbija się w parku za pałacem. Miejsce pokazów jest również niezwykłym plenerem fotograficznym, zdjęcia na tle pałacu i fontanny są ozdobą wielu portali turystycznych.


W ramach obozu szykowane są również atrakcje dla dzieci. Bicie monet, przygotowywanie pieczęci czy gry terenowe budzą żywe zainteresowanie najmłodszych uczestników. Zwyczajowo odbywają się też pogadanki historyczne. Dragoni chętnie opowiadają o historii, tradycji a także swoim uzbrojeniu. Może ktoś z nas lub naszych dzieci złapie przy okazji bakcyla historycznej rekonstrukcji.


Przy okazji warto też przygotować się na polowanie na jesienne pejzaże. Pałac w Otwocku Wielkim jest pod tym względem miejscem niezwykłym. Otaczające go jezioro Rokola, stanowi atrakcję samą w sobie. Szkoda, że nie możemy swobodnie pływać na sprzęcie pływającym w okolicach Pałacu, byłaby to nie lada gratka.


Do Pałacu w Otwocku Wielkim możemy się też wybrać na rowerze. Wciąż pływa prom z Konstancin/Gassy - Karczew. Możemy także przyjechać tu z samego Otwocka. Przy okazji weekendowej wyprawy warto rozważyć odwiedziny Otwocka, lub urokliwej plaży nad Świdrem u ujścia do Wisły. W tym ostatnim miejscu również odnajdziemy piękne barwy jesieni.


Do zobaczenia w Otwocku Wielkim. Główne atrakcje czekają nas w sobotę, jednak również w niedzielę działać będzie historyczne obozowisko.REKLAMASzukaj podobnych wg:
palacotwockwielki rekonstrukcje otwockREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon