sobota, 25 maja, 2024

Jesienne winiarskie imprezy- pod Warszawą Winnica Dwórzno, Kazimierz i Sandomierz

Jesień to pracowity czas zbiorów dla winiarzy, najlepszy na odwiedziny winnic. W tym roku przybyło nam ciekawych wydarzeń promujących polskie winiarstwo.

Zaczynamy 8 września Kazimierskim Winobraniem – degustacje najlepszych win Małopolskiego Przełomu Wisły, panel dyskusyjny dla koneserów, francuska muzyka na żywo i mnóstwo tradycyjnych regionalnych potraw. Z pewnością zachwycą nas różane produkty z Końskowoli, regionalne oleje i soki.

Kilka ciekawych winnic z regionu opisywaliśmy na portalu już jakiś czas temu. Od tamtej pory doszło nam kilka nowości. Mamy już wino z nowej winnicy Wspólna Droga, znajdującej się w Lesie Stockim i oferującej zarówno wino jak i pyszny Cydr Nadwiślański. W Lesie Stockim znajdziemy też drugą winnicę Las Stocki, wspaniale zlokalizowaną przy głębokim wąwozie. Z racji najbliższej Warszawie lokalizacji w sposób szczególny warto polecić wizytę/degustację w tych właśnie winnicach. Kolejna zmiana dotyczy Winnicy Wieczorków, pierwotnie zlokalizowana na Mazowszu obecnie swoje serce ma także w okolicach Kazimierza. Także tutaj organizowane są degustacje, chętni mogą nawet przenocować w obudowanej przyczepie campingowej, usytuowanej na szczycie otoczonego winnymi krzewami wzgórza.

15 września z kolei czeka nas rodzinny piknik winiarski w znajdującej się tuż pod Warszawą Winnicy Dwórzno. Będzie okazja zwiedzić winnicę, poznać tajniki produkcji, degustować i naturalnie zakupić wina w specjalnej cenie. Winnica specjalizuje się także w winach owocowych, każdy znajdzie tu więc coś dla siebie. W tym roku data pikniku daje nam ciekawe możliwości połączenia wyprawy do Dwórzna z dalszą wycieczką do Skierniewic, gdzie zaplanowano Święto Owoców i Kwiatów. Przy okazji mamy też dni otwarte w niesamowitej Parowozowni SkierniewiceKto nie ma możliwości dotrzeć do Skierniewic może przedłużyć wycieczkę wpadając na rybę/plażowanie do Wodnej Osady Grzegorzewice.

Tradycyjnie winiarski sezon zakończymy w Sandomierzu, święto młodego wina tym razem od 16 do 18 listopada. Idealny pomysł na przedłużenie sezonu turystycznego w tym cieszącym się niesłabnąca popularnością turystyczną mieście.

Poza specjalnymi wydarzeniami warto zawsze pamiętać o ciekawych miejscach z winiarskim klimatem czekających na nas podczas weekendowych wypadów z Warszawy. W sposób szczególny w pamięci tkwi nam Agroturystyka Polana z Winnicą Lipowiec .

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze