sobota, 20 kwietnia, 2024

Pałac w Otwocku Wielkim manewry dragonów i obozowisko historyczne

W pięknej scenerii jesiennych kolorów Pałac w Otwocku Wielkim będzie świętował końcówkę sezonu turystycznego. Jest to niezwykle ciekawa propozycja na najbliższy październikowy weekend. Kto nie był w tym sezonie w Pałacu powinien się śpieszyć. Być może już w kolejnym roku dostęp do tego miejsca będzie ograniczony, pisaliśmy o tym na naszym portalu.

Tymczasem, o to co czeka nas w weekend 15-16 października. Do swoich manewrów przygotowują się Dragoni Pana Zebrzydowskiego. Jest to jednostka związana z Pałacem w Otwocku i tradycyjnie występująca podczas historycznych rekonstrukcji, które odbywają się tu zwyczajowo w maju.

W ramach weekendowej imprezy czekają na nas pokazy walk indywidualnych, potyczki a także historyczny obóz, który zwykle rozbija się w parku za pałacem. Miejsce pokazów jest również niezwykłym plenerem fotograficznym, zdjęcia na tle pałacu i fontanny są ozdobą wielu portali turystycznych.

W ramach obozu szykowane są również atrakcje dla dzieci. Bicie monet, przygotowywanie pieczęci czy gry terenowe budzą żywe zainteresowanie najmłodszych uczestników. Zwyczajowo odbywają się też pogadanki historyczne. Dragoni chętnie opowiadają o historii, tradycji a także swoim uzbrojeniu. Może ktoś z nas lub naszych dzieci złapie przy okazji bakcyla historycznej rekonstrukcji.

Przy okazji warto też przygotować się na polowanie na jesienne pejzaże. Pałac w Otwocku Wielkim jest pod tym względem miejscem niezwykłym. Otaczające go jezioro Rokola, stanowi atrakcję samą w sobie. Szkoda, że nie możemy swobodnie pływać na sprzęcie pływającym w okolicach Pałacu, byłaby to nie lada gratka.

Do Pałacu w Otwocku Wielkim możemy się też wybrać na rowerze. Wciąż pływa prom z Konstancin/Gassy – Karczew. Możemy także przyjechać tu z samego Otwocka. Przy okazji weekendowej wyprawy warto rozważyć odwiedziny Otwocka, lub urokliwej plaży nad Świdrem u ujścia do Wisły. W tym ostatnim miejscu również odnajdziemy piękne barwy jesieni.

Do zobaczenia w Otwocku Wielkim. Główne atrakcje czekają nas w sobotę, jednak również w niedzielę działać będzie historyczne obozowisko.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze