niedziela, 21 lipca, 2024

Riverlights kolorowe łodzie na Wiśle

Już w najbliższy weekend prawdziwa gratka dla fanów Wisły i nocnej fotografii. Zaplanowany na pierwszy weekend października Riverlights – koniec sezonu na Wiśle jak wszystko na to wskazuje trafi dodatkowo w słoneczne okno pogodowe, bezdeszczowa aura i piękne widoki z pewnością winny dodać imprezie atrakcyjności.

Tradycyjne wiślane łodzie szykują się już od jakiegoś czasu na tą wspaniałą paradę, pojawią się znane nam z wiślanych eskapad(rejsy na wschód słońca) jednostki Taxi Wisła, będzie galar którego kapitan anagażuje się w wiślane opowieści jako Szaman z Rzeki , wreszcie duma Mazowsza wspaniały Dar Mazowsza.

Na tej ostatniej jednostce zaplanowano szereg rejsów dostępnych dla publiczności, dokładny harmonogram należy sprawdzać na bieżąco na facebooku – weekend z Darem M. Okazja jest naprawdę przednia możemy bowiem wybrać się na dość długi bo 1,5 godz rejs z przewodnikiem – tego nie można przepuścić, tym bardziej że całość jest w pełni gratisowa. Dokładny opis rejsów na stronie.

Wracając do wydarzenia – paradę łodzi zaplanowano od godziny 17.15-20 – wystartują z okolic Cypla Czerniakowskiego / Płyty Desantu, po około 20-30 minutach powinny znaleźć się na wskości Bulwaru Pattona, by dalej skierować się ku Portowi Czerniakowskiemu.

Gdyby nie udało nam się załapać na żaden z rejsów możemy spróbować obejrzeć łodzie właśnie w ich mateczniku na terenie Portu Czerniakowskiego, ludzie Wisły są zwykle bardzo życzliwi nie powinno być problemów ze zrobieniem zdjęć czy wejściem na pokład.

Tradycyjnie w czasie Riverlights odbywa się też w nadwiślańskich klubokawiarniach szereg towarzyszących koncertów – nie inaczej będzie w tym roku, koncerty zapowiedziano w Miami Wars, Grunt i Woda, Przystań Nowa Fala a także w samym Porcie Czerniakowskim, start większości z nich po zakończeniu parady wiślanej czyli w okolicach 19.

Warto wspomnieć iż sama parada to unikalna szansa na wspaniałe wiślane fotografie, oświetlone majestatycznie łodzie są bowiem doskonałym obiektem do nocnej fotografii, zarówno na tle podświetlonych mostów jak i starego miasta wypadają doskonale. Taka okazja nie trafia się często.

W poprzednich latach dodatkowo na bulwarach mieliśmy do dyspozycji mini warsztaty szkutnicze – tym razem z racji covidu tych towarzyszących wydarzeń będzie mniej. Nie umniejsza to jednak atrakcyjności samego wydarzenia tym bardziej iż pogoda szykuje nam miłą niespodziankę , do zobaczenia w najbliższy weekend nad Wisłą.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze