sobota, 20 kwietnia, 2024

Termy Poddębice – relaks po atrakcjach w turystycznym trójkącie

Termy w Poddębicach to idealna alternatywa dla Uniejowa. Baseny z wodą termalną ruszyły 10 czerwca i będą dla nas dostępne aż do połowy września. Dużą zaletą poddębickich term jest brak tłumów (poza sezonem wakacyjnym), jak również unikniecie wielogodzinnych kolejek z jakimi mamy do czynienia w sezonie w Uniejowie czy Mszczonowie. Nie bez znaczenia jest też atrakcyjna cena dostępu do basenów, nie mamy tu sytuacji z niebotycznymi cenami jak te, które od kilku sezonów dyktowane są w Mszczonowie.

Baseny termalne w Poddębicach to idealna opcja by zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń ze zwiedzania jednej lub kilku atrakcji pod Łodzią. Na niewielkim obszarze znajdziemy szereg ciekawych propozycji przede wszystkim, choć nie tylko, dla najmłodszych.

Atrakcją numer jeden jest z pewnością Zoo Safari w Borysewie. Stale rozbudowywane zdobyło już światową sławę dzięki rodzącym się tu „masowo” białym lwom i tygrysom. Stały się one swego rodzaju ikoną tego największego w Polsce prywatnego Zoo. Dzieciom szczególnie przypadają do gustu pokazy karmienia zwierząt, niezmiennym powodzeniem cieszą się też surykatki.

Bardzo chwaloną atrakcją znajdującą się nieopodal Term Poddębice jest Dolina Skrzatów. Wioska, którą zwiedzamy wraz ze skrzacim przewodnikiem jest czynna tylko w ścisłym sezonie. Ciekawie snute skrzacie opowieści to znak rozpoznawczy tego parku rozrywki.

Niedaleko, bo w Solcy Małej, znajdziemy ciekawa indiańską wioskę Tatankę. Jest to jedna z lepiej ocenianych indiańskich wiosek w Polsce. Naszą faworytką pozostaje oczywiście Puszczykówka na Podlasiu. Jednak trzeba przyznać, iż doskonała komunikacja Łodzi z Warszawą pozwala na bezstresową jednodniową wycieczkę, czego w przypadku Podlasia nie jesteśmy w stanie zrealizować.

Zoo Safari, Dolina Skrzatów czy Indiańska wioska Tatanka to niejedyne atrakcje, które możemy połączyć z relaksem w poddębickich termach. Warto śledzić kalendarz historycznych rekonstrukcji. W Uniejowie, zwykle w lipcu na błoniach tutejszego zamku znajdziemy ciekawe rycerskie turnieje. Zaś na fanów ciekawych wnętrz czeka piękny kościół z polichromią Mehofera w nieodległym Turku. Tego typu obiekty za granicą cieszyłyby się uznaną sławą, w Polsce wciąż unikalna architektura sakralna nie ma lekko. Warto jednak oddalić się o 20 minut drogi, by przekonać się, iż prace Mehofera są na najwyższym światowym poziomie. Dla mieszkańców Tarchomina jest to dodatkowo szansa by poznać kim był i jakie dzieła stworzył patron jednej z najważniejszych ulic na tej dzielnicy.

W Poddębicach w weekendy za całodzienny bilet na baseny zapłacimy 15 zł, po godzinie 15.00 cena spada do 10 zł. Osoby nie kąpiące się płacą symboliczne 3 zł.

Warto pamiętać o tej ciekawej opcji wodnego relaksu, która może bardzo umilić nasz weekendowy wypad pod Łódź.

Zdjęcie przedstawia wizualizacje nowych Term Poddębice które powinny ruszyć w 2021 roku.

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze