sobota, 20 kwietnia, 2024

Plaża Smoszewo – nowa przystań a wkrótce kolejne atrakcje

Pod Warszawą, w Smoszewie powstaje kameralne miejsce do plażowania nad Wisłą. Plaża i pomost to dopiero pierwszy etap większej inwestycji. Smoszewo i pobliski Zakroczym są miejscami z wielkimi wiślanymi tradycjami. Dzięki aktualnym inwestycjom jest szansa, że aktywna turystyka wiślana będzie tu powoli wracać.

W pierwszym etapie do dyspozycji odwiedzających postawiono mobilny, pływający pomost. Ma on umożliwić cumowanie niewielkich łódek, a już wkrótce także kajaków. Te ostatnie powinny pojawić się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W zeszłym tygodniu na teren plaży przywieziono sporo świeżego piachu, w ten sposób komfort plażowania jest dużo więcej niż wystarczający. Do dyspozycji gości mamy też altanę, gdzie możemy schować się w razie niesprzyjającej aury.

Dalsze plany inwestycyjne przewidują przygotowanie niedużego placu zabaw, jak również wytyczenie miejsc do grillowania. Działka, która jest w dyspozycji gospodarzy jest naprawdę wielka, co daje duże możliwości jej zagospodarowania.

W pierwotnym zamyśle plaża Smoszewo była pomyślana jako dodatkowa atrakcja dla gości Hostelu Smoszewskiego. Wydaje się jednak, iż będzie otwarta także na weekendowych turystów z Warszawy. Z racji deficytu miejsc do plażowania w okolicach stolicy, każde nowe miejsce nad wodą jest mile widziane.

Umiejscowienie plaży nieopodal pięknych wiślanych łach, czyni kajakowanie naprawdę fajną przygodą. Zaprawieni w boju kajakarze będą mogli spróbować swoich sił w wyprawie w okolice wsi Mochty Smok i z powrotem.

Smoszewo wydaje się też idealnie położone na potrzeby wycieczek drewnianymi łodziami z Czerwińska. Takie próby były już czynione, być może w przyszłości pojawi się regularna oferta turystyczna.

Plaża w Smoszewie przylega do niebywałej atrakcji jaką jest Pałac Smoszewo. W ostatnim czasie także on staje się bardziej otwarty na turystów. Warto śledzić jego profil na FB. W ten sposób wizytę/odpoczynek na plaży będziemy mogli powiązać z odwiedzinami pałacu.

Być może kolejne lata przyniosą dobre wiadomości dla rowerzystów. Planowana jest ścieżka rowerowa z Płocka do Zakroczymia, naturalny odpoczynek w Smoszewie na pewno ucieszy cyklistów.

Do Smoszewa możemy wpaść podczas wycieczki do Czerwińska i/lub prasłowiańskiego miejsca mocy na Wzgórzu Gaik w Radzikowie Starym.

Optymizmem przedstawia się przyszłość tego miejsca również ze względu na osobę zarządzającą marketingiem w Hostelu. Doświadczenie z działań w turystyce masowej pomoże w przygotowaniu właściwej oferty dla weekendowych turystów z Warszawy.

Pierwszymi przykładami tego typu działań jest m.in. organizowany w najbliższą sobotę o 18.00 koncert lubelskiej grupy The Underground Man. Przy okazji warto odwiedzić też wystawę ”Zakroczym na starych fotografiach”. Podobnych działań będzie w przyszłości na pewno więcej.

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze