sobota, 2 marca, 2024

Weekend 18-19 września okolice Warszawy – może na piwo do Czerska albo wino/jazz w Dwórznie

Pogoda raczej nie będzie rozpieszczać nas w najbliższy weekend 18-19 września. Wielka szkoda bo zaplanowano dla nas kilka bardzo ciekawych atrakcji. Cóż może pomysłem jest rozgrzanie się na festiwalu Piwa rzemieślniczego w Czersku albo na jazzowym pikniku w Winnicy Dwórzno? Ciekawa historyczna impreza odbędzie się w Raszynie, wracamy do bitwy z 1809 roku. Będą nasi ulubieni rekonstruktorzy z czasów Księstwa Warszawskiego. Można też ruszyć na super wycieczkę z Puszczą Mazowiecką, w towarzystwie leśnika poznamy zagadki lasów okolic Garwolina.

Winnica Dwórzno piknik jazzowy i winne wariacje

Na kolejną ciekawą imprezę z koncertem zaprasza nas najbliższa Warszawie winnica. Winnica Dwórzno, bo o niej mowa to miejsce gdzie periodycznie odbywają się ciekawe koncerty. Wszystko dzięki muzycznym pasjom właścicieli. Winnica jest też przygotowana na gorszą pogodę, na pewno nie zmokniemy.

Jarmark Rzemieślniczy i Festiwal Rzemieślniczego piwa rynek średniowieczny Czersk

W Czersku na zamku mamy właśnie remont. Imprezy plenerowe odbywają się więc na rynku. To tutaj podczas weekendu rządzić będą dawni rzemieślnicy. Do Czerska warto też wpaść z racji na rzemieślnicze piwo, na rynek zawitają zacni producenci z regionu i nie tylko.

Raszyn 1809 rekonstrukcja historyczna w Falentach

Raszyńska rekonstrukcja to chyba najciekawsze wydarzenie związane z czasami napoleońskimi odbywające się w okolicach Warszawy. Tutaj zawsze pojawiają się mili o otwarci rekonstruktorzy odtwarzający czasy księstwa warszawskiego. W normalnych przed pandemicznych czasach mogliśmy ich spotkać m.in podczas rekonstrukcji bitwy pod Dębem Wielkim. Spotykamy się  w sobotę przy pałacu w Falentach.

Huta Garwolińska i Uroczysko Szubienica super wycieczka z Puszcza Mazowiecka

Kolejna super wycieczką z org Puszcza Mazowiecka. Tym razem okolice Garwolina, w lasach poszukamy śladów folwarku Huta Garwolińska dotrzemy też do uroczyska Szubienica. Wszystko w towarzystwie doskonałego leśnika/przewodnika znanego nam ze wspaniałej wycieczki na Noc Sów. Zbiórka PKP Garwolin sobota 10.00. Wycieczka bezpłatna. Zdecydowanie warto.

Coś dla dzieci Dzień Maszynisty w Sochaczewie albo Święto Ziemniaka we Frajdalandii

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Maszynisty. Z tej okazji specjalne wydarzenie przygotowała dla nas sochaczewska wąskotorówka, mali fani kolei powinni wybrać się w sobotę właśnie do Sochaczewa. Taką wyprawę można też połączyć z wycieczką do Frajdalandii, wszak to całkiem niedaleko. W tym stosunkowo nowym kameralnym parku rozrywki, podczas weekendu mamy Święto Pieczonego Ziemniaka.

Wioślana masa krytyczna pamięci Olka Doby Plaża Saska – Przystań Młociny

Dla tych którym niestraszna gorsza pogoda, propozycja leniwego spływu w doborowym towarzystwie. Przewidziano nawet 150 kajaków na Wiśle. Start ok 10.20 płyniemy 3-4 godziny. O 14 wspomnienie niesamowitego kajakowego podróżnika na Przystań Młociny. Link do zgłoszeń.

Festiwal Grzesiuka 18-19 września Park Sielecki 

Gratka dla fanów twórczości Grzesiuka, ale nie tylko. W przepięknym sieleckim parku na Mokotowie zaplanowano cały szereg atrakcji w tym te także dla najmłodszych. Koncerty w sobotę i niedziele zaczną się po 16stej.

Praga Południe Pamięta Powstanie – Piknik Historyczny z rekonstrukcją walk

Kolejne wydarzenie upamiętniające powstanie, tym razem na warszawskiej pradze. A dokładniej w Parku Obwodu Praga AK. Sporo atrakcji, gry terenowe i wystawa sprzętu wojskowego, w tym repliki samochodów pancernych. Rekonstrukcje walk ulicznych przewidziano na niedziele o godz 15.

A może poszukać dzikich roślin jadalnych w krainie Jeziorki

Spacer z etnobotanikiem Karolem Szurdakiem w sobotę o 10.00 w okolicach Górek Szymona. Poznamy dziko rosnące rośliny jadalne, na pewno będzie bardzo ciekawie. Liczba miejsc jest ograniczona tylko do 20 uczestników.

Aura nie będzie specjalnie sprzyjać wyprawą w okolice Warszawy choć jest szansa iż niedziela będzie całkiem bez deszczu. Poza wymienionymi wyżej atrakcjami warto pamiętać o odwiedzeniu wrzosowisk w okolicach Warszawy jest ich kilka. Od jazzowego pikniku w Winnicy Dwórzno zaczynamy też serie winiarskich imprez w okolicach stolicy. Już za tydzień pierwsze winobranie w Winnicy Biały Kruk ledwie 40 minut od Warszawy.

 

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze