niedziela, 21 lipca, 2024

Weekend 24-25 lipca atrakcje w okolicach Warszawy – ciągnie do Lublina i Łodzi

W weekend 24-25 lipca nie będziemy mieli aż tak wielkiego wyboru wśród wydarzeń/ atrakcji. Mimo tego mamy dwie gwiazdy. Pierwsza z nich to Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, druga to wydarzenia związane z urodzinami Łodzi. Będzie m.in Fiesta Balonowa jak i możliwość zwiedzania kultowej Szuflandii z Kings Size.

Carnaval Sztukmistrzów – najciekawsze lubelskie wydarzenie turystyczne

Carnaval jest od lat uznaną turystyczną marką. Warto odwiedzić Lublin właśnie podczas jego trwania. Stare Miasto i okolice zmieniają się wtedy w wielkie forum sztuki ulicznej. Można też wpaść do Lublina tylko na jeden dzień, by póżniej poszukać innych atrakcji w okolicy. Czeka kameralne pojezierze, a może odkryjemy nowość w postaci Nadwiślańskich Drezyn Rowerowych.

Carnaval to także jedna z najciekawszych atrakcji w okolicach Warszawy w kategorii iluminacje i fire show.

Najlepsze iluminacje i fire show okolice Warszawy i nieco dalej:)

Fiesta Balonowa w Łodzi

Trudno o imponujące balonowe wydarzenia tak blisko Warszawy. W ten weekend mamy szansę na balonową fiestę w samej Łodzi. Gratka dla szukających balonowych doznań. Pamiętajmy iż już niedługo, wielka balonowa fiesta będzie na nas czekać w Nałęczowie. Stale kuszą też balony nad Biebrzą , z lataniebalonem.pl.

Zwiedzanie kultowej Szuflandii

W ten weekend mamy też wyjątkową okazje by odwiedzić kultową Szuflandię z filmu Kings Size. W ramach akcji urodziny Łodzi będzie możliwe zwiedzanie planu serialu, który był zlokalizowany w zbytkowej łódzkiej willi Zygmunta Teemana.

Rejs drewnianą łodzią i piknik nad Wisłą

Arcyciekawą wycieczkę proponuje nam Dar Mazowsza. Możemy ruszyć popołudniową porą w stronę Wilanowa, by tam przenocować przy ognisku. Powrót szkutą Dar Mazowsza, rankiem kolejnego dnia. Prawdziwa Wiślana przygoda na wyciągnięcie ręki. Szczegóły na FB -Dar Mazowsza.

Zamek Czersk Historia Viva – Wczesne Średniowiecze

Kolejny weekend z historią czeka na nas na Zamku Czersk. Tym razem pod lupę weźmiemy wczesne średniowiecze. Będą pokazy broni i życia codziennego podczas tej właśnie epoki. Warto mieć Zamek Czersk na radarze, bowiem już w sierpniu odbędzie się tu seria jazzowych koncertów.

Gościniec Gożdziejewski – Koncert Olga Prusik Band w niedziele o 15.00

Super koncert w Gościńcu Gożdziejewskim umili nam udany powrót z weekendu. Warto pamiętać iż jest to ciekawe miejsce z dobrą kuchnią gdzie periodycznie doświadczamy też artystycznych wystąpień na wysokim poziomie. Do Gościńca warto wpaść po wypadzie na kajaki w krainę Liwca, można też połazić po ciekawych wydmowych wzniesieniach w okolicy.

W weekend pogoda powinna dopisać, będziemy więc znowu szukali ciekawych/ nowych miejsc nad wodą w okolicach Warszawy. Pamiętajmy o plaży nad jeziorem Rokola, dla tych którzy łakną nowoczesnej infrastruktury alternatywą będzie nowa plaża i park wodny nad jeziorem Słopsk.

Plaża jezioro Słopsk rewelacja – to może być miejsce nr 1 nad wodą w okolicach Warszawy

 

 

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze