niedziela, 21 lipca, 2024

Zalew Mrożyczka Głowno – nowa jakość godzinę od Warszawy

Zalew Mrożyczka w Głownie to kolejne ciekawe miejsce nad wodą, które przechodzi gruntowną metamorfozę. Doskonale usytuowany, niedaleko węzłów autostrady A2, zalew już w okresie przedwojennym cieszył się uznaną sławą wśród mieszkańców Łodzi. Dziś dzięki wspomnianemu doskonałemu połączeniu drogowemu ze stolicy dotrzemy tu w godzinę.

Poważną zaletą zalewu jest też jego usytuowanie wśród lasów a także panujący tu mikroklimat. Te właśnie walory pragną podkreślać władze samorządowe, by powrócić do najlepszych turystycznych tradycji regionu. W bieżącym roku prowadzony jest istotny program inwestycyjny, w ramach którego jeszcze w sierpniu powstanie zupełnie nowy nowoczesny plac zabaw. Na koniec sezonu czeka nas jeszcze jedna niespodzianka, będzie nią park linowy. Tak kompletna oferta napewno przypadnie najmłodszym do gustu.

Już dziś nad zalewem możemy nacieszyć oko wspaniałym nowym molo, czy altanami i miejscem na grilla. Na najmłodszych czekają kolorowe rowery wodne w przyciągających kształtach delfina/łabędzia czy samochodu i wodne dmuchane zjeżdżalnie (bezpłatne). Naturalnie, w sezonie plaża jest strzeżona przez ratownika.

Władze Głowna pragną też promować swój projekt Kreatywnego lata w Głownie. Podczas kolejnych weekendów będziemy mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, dokładny plan prezentujemy poniżej. Zwieńczeniem serii imprez będzie Święto Głowna, zaplanowane na ostatni weekend sierpnia.

06.08.2017 (NIEDZIELA) – Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie: Rodzinny Piknik „Egzotyczny Daleki Wschód – Chiny i Japonia” – teren rekreacyjny nad zalewem Mrożyczka ul. Swoboda 2;

13.08.2017 (NIEDZIELA) – Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie: Piknik Rodzinny „Wizyta u Faraona – Starożytny Egipt” – teren rekreacyjny nad zalewem Mrożyczka ul. Swoboda 2;

19.08.2017 (SOBOTA) – Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie: Rodzinny Piknik Bezpieczeństwa „Zwariowane rowery”, teren rekreacyjny nad zalewem Mrożyczka, ul. Zgierska 8/10;

20.08.2017 (NIEDZIELA) – Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie: Rodzinny Piknik „Pyszna wyprawa do Włoch” – teren rekreacyjny nad zalewem Mrożyczka, ul. Swoboda 2;

Wypoczynek nad Zalewem Mrożyczka możemy w sposób doskonały połączyć z wizytą i zwiedzaniem Łowicza (23 km) czy odwiedzinami ziemi brzezińskiej, która znajduje się nieopodal / po drugiej stronie autostrady. Tam czeka na nas niezwykle ceniona Kolej wąskotorowa Rogów-Rawa, czy wspaniałe Arboretum w Rogowie i towarzyszące mu Muzeum Lasu.

Popyt na miejsca nad wodą w okolicach Warszawy jest wciąż nienasycony, z pewnością zalew w Głownie ma szansę przyciągnąć mieszkańców stolicy.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze