niedziela, 21 lipca, 2024

Ruszył kamping Zielona Dolina w Kośminie nad Wieprzem

W długi majowy weekend oficjalnie ruszył kemping Zielona Dolina w Kośminie. Trzydniowy spływ na Wieprzu cieszył się dużą popularnością. Lokalizacja przystani czyni z niej bardzo ciekawą bazę na aktywny weekend pod Warszawą.

Warto podkreślić, iż na samym kempingu wynajmiemy kajaki. Możemy też liczyć na pomoc w aranżacji noclegu, jeśli nie interesuje nas opcja pola namiotowego czy też nie dysponujemy kamperem.

Już w najbliższy weekend mamy okazję uczestniczyć w rajdzie rowerowym z Puław do okolicznego rezerwatu Psikory. Kolejne imprezy są w trakcie przygotowań. Tradycyjnie też w regionie odbywa się rajd rowerowy związany z produktem lokalnym. Znajdziemy tu takie perełki jak konfitury różane z Końskowoli, czy doskonałe oleje z Markuszowa, lub konfitury i soki z pobliskiego Kurowa. Oddzielnej uwagi warte jest też święto róż a także przejażdżka rowerowa pośród pól różanych, podczas kwitnienia tych pięknych kwiatów. Także lipcowej weekendowej wyprawy w ten rejon nie możemy przepuścić.

Jeżeli chodzi o kolejne masowe imprezy kajakowe to trzydniowy spływ planowany jest w kolejny długi weekend 27-29 maja. Analogicznie jak podczas mijającej majówki możemy wybrać najbardziej pasujący nam odcinek. Dla osób podróżujących z Warszawy optymalny wydaje się ten z Baranowa do Kośmina. Oczywiście poza imprezami zorganizowanymi, możemy zaplanować spływ w każdy z pasujących nam weekendów, wystarczy skontaktować się z obsługą kempingu Zielona Przystań.

Pamiętajmy też, że mamy możliwość zwiedzenia pobliskich winnic. Wprawdzie najlepszy na to czas to jesień, ale degustacje organizowane przez właścicieli kuszą cały rok. Z okolic Kośmina, polecamy winnice Las Stocki.

Poza wymienionymi wyżej atrakcjami pozostają nam jeszcze opcje powiązania wizyty w Kośminie z odwiedzeniem pięknych zabytków Puław i Gołębia, a także udania się do Kazimierza, Nałęczowa a nawet atrakcyjnego pałacu Zamoyskich w Kozłówce. W to ostatnie miejsce dojedziemy bezstresowo nieuczęszczanymi bocznymi drogami.

Serdecznie zapraszamy na weekendowy wypad nad Wieprz. Niewiele ponad godzinę jazdy od Warszawy i jesteśmy na miejscu. Pamiętajmy, by zapoznać się z artykułem jak ominąć rondo w Kołbieli.

Przydatne strony do przygotowania aktywnego weekendu nad Wieprzem to LGD Zielony Pierścień, Kraina Rowerowa, Kemping Zielona Przystań i Kraina Lessowych Wąwozów.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze