sobota, 20 kwietnia, 2024

Weekend 12-13 marca w okolicach Warszawy, rządzą Sowy i krajoznawcze wypady w plener

Super atrakcje czekają na nas już w najbliższy weekend. Ostatnia szansa by ruszyć na Nocną Wyprawę na Sowy z Mazovian Wildlife, są jeszcze wolne miejsca. Mamy też kilka innych smaczków, w niedziele trekking śladem kamiennych tabliczek i wąwozów, tych mniej znanych bo w Podebłociu. W niedziele będzie też szansa odwiedzić z przewodnikiem jedno z piękniejszych miejsc w okolicach Warszawy, krainę rzeki Mieni.

NOCNA WYPRAWA NA SOWY Z MAZOVIAN WILDLIFE

W sobotę trzeci i ostatni termin /szansa by ruszyć na poznanie Sów z Mazovian Wildlife. Wycieczki z nimi to prawdziwa przyjemność obserwowaliśmy już nadbużańskie ptaki, tropiliśmy łosie i wilki to teraz jest czas na Sowy. Relacje z pierwszych dwóch terminów napawają optymizmem. Przy okazji można poznać inne arcy ciekawe miejsce a mianowicie gospodarstwo przy Piecu gdzie już wkrótce staną oryginalne kazaskie jurty jedyne takie w okolicach Warszawy. Startujemy w sobotę o 19, zapisy/ kontakt z Mazovian Wildlilfe.

Trekking wąwozy i pradawne tabliczki z Podebłocia

Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w okolicach Warszawy. Kamienne tabliczki z Podebłocia, wąwozy i dawna osada plus wiele innych super ciekawostek. To wszystko będziemy mogli poznać podczas naszego niedzielnego trekkingu z Południk21/WawaGra. Start w niedziele o 9.30 ze stacji PKP Wygoda, gdzie dojedziemy pociągiem Warszawa-Dęblin. Bez wątpienie jedna z najciekawszych tego typu wycieczek w okolicach Warszawy.

Nad Mienie z Globtroterem

Bezpłatny arcyciekawy spacer czeka też na nas w bezpośredniej bliskości Warszawy. Globtroter zaprasza nas nad Mienie. Ujście Mieni do Świdra to naprawdę miejsce magiczne, jedyne takie w bezpośredniej bliskości Warszawy. Podążając wzdłuż Mieni można też dotrzeć do pradawnych drzew w tym mazowieckiego Bartka. On także będzie celem niedzielnej wycieczki. Start wycieczki o 9.30 przy rondzie Wiatraczna.

A może Powązki z Arktourem

Nie braknie też innych ciekawych propozycji. Fanów historii mogą zainteresować wycieczki /spacery z niezrównanym Arkadiuszem Żołnierczykiem, warszawskie historie związane AK(Operacja Kutschera) to jego specjalność, warto też wpaść z nim do Fortu Legionów. W najbliższy weekend grane będą Powązki, zaplanowano aż dwa autorskie spacery. Pogoda będzie wyjątkowo sprzyjała.

A może leśna gra terenowa dla dzieci 

W niedziele też ma świecić słońce. Idealna pogoda na leśną grę terenową od Połączonych Lasem. Tradycyjnie spotkanie odbywa się w okolicy Polany Opaleń. Start ok 10.30 czas trwania około 4 godziny. Dobry pomysł jeżeli chcemy zaszczepić w  dzieciach miłość do lasu.

Jak widać weekendowych atrakcji w najbliższy weekend nie zabraknie. Warto skorzystać ze sprzyjającej słonecznej aury. Miejmy nadzieje że wiosna już na dobre do nas zawita. Z tyłu głowy warto mieć już plany na kolejny weekend, podczas niego m.in wyprawa na Pulwy by oglądać ptasie królestwo, czyli jedna z ciekawszych wypraw na oglądanie ptaków w okolicach Warszawy. Będzie też KPN Trekking, survivalowa wyprawa z twardzielami prowadzona przez niezmordowanego Łukasza Tuleja, przy okazji warto poznać jego survivalową bazę w okolicach Warszawy Będzie też szukanie Sów na kajakowej wycieczce z Moto Przystani w Plecewicach.

Zbliża się wiosna czas na ornitologiczne wycieczki w okolicach Warszawy

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze