sobota, 20 kwietnia, 2024

Weekend 7-8 maja takich atrakcji w okolicach Warszawy nie było dawno

Drugi weekend maja przynosi nam prawdziwy wysyp atrakcji. Po majówce znacznie wzrośnie apetyt na weekendowe wypady. Mamy wybór, będą balony, będzie turniej rycerski, będą kwitnące śliwy, będą wspaniałe spacery z Mazowiecką Puszczą i ten oczekiwany tj wyprawa do krainy dzikich storczyków.

Balony nad Koszelówką – Ogrodowe Pasje – czyli balony tuż obok Warszawy

W sobotę i niedziele czekają na nas mega balonowa atrakcja w okolicach Warszawy. PGR w Koszelwie w ramach wydarzenia Ogrodowe Pasje organizuje też dla nas balonową fiestę, nie ma lepszej okazji by odkrycie bliskie Warszawie pojezierze. Widoki z balonów będą z pewnością niesamowite. W Koszelewie zaczynamy serie balonowych atrakcji w okolicach Warszawy.

Turniej rycerski na Zamku Czersk 

Z przytupem wraca sezon turystyczny na Zamek Czersk. Za nami historyczna majówka a w najbliższy weekend oczekiwany od dawna turniej rycerski. Z pewnością warto wpaść tu przede wszystkim w sobotę wieczorem by zobaczyć nocną bitwę.

Wyprawa na Storczyki wokół Torfów Orońskich 

W najbliższy weekend możemy poznać kolejne unikalne miejsce w okolicach Warszawy. Tym razem będę to bagna orońskie znane z unikalnej leśnej roślinności w tym dziko rosnących storczyków. Wyprawa na Bagna Orońskie nie załapała się wszak do top 5 najciekawszych wycieczek grupowych w okolicach Warszawy ale z pewnością była by w pierwszej dziesiątce. Start wycieczki o 10.00 rano na parkingu w Podzamczu przy Pałacu Zamoyskich.

Festiwal kwitnący Szydłów – poznaj polskie Carcassone 

Przez cały weekend będzie trwał Festiwal kwitnący Szydłów. Nie ma lepszej okazji by poznać zalety śliwki szydłowianki jak i samego polskiego Carcassone. Przez cały weekend trwać będzie też konkurs fotograficzny, kwitnące sady to doskonały plener. Czy te Szydłowskie mogą aspirować do najpiękniejszych plenerów w okolicach Warszawy ?

Parowozownia Skierniewice dzień otwarty zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę kolejny dzień otwarty w prawdziwej kolejowej perełce czyli Parowozowni Skierniewice. Do tego opcja zwiedzania z przewodnikiem o co godzinę od 11 do 14. Nie ma ciekawszego miejsca dla fanów kolei niż właśnie Skierniewicka Parowozownie. Jeżeli nie uda się w ten weekend to pozostaje nam Noc Muzeów.

Dni Puszczy rusza seria spotkań spacerów z leśnikami w okolicach Warszawy

W ten weekend rusza także projekt Dni Puszczy. Mazowiecka Puszcza pokazała nam już na co ją stać podczas wyprawy do kręgów mocy i Czarciego Dołu. Z pewnością warto pomyśleć o uczestnictwie w co najmniej jednym z tego typu spacerów. W sobotę serie zaczynamy od spaceru po lasach garwolińskich, poprowadzi ją znany nam z Nocy Sów przewodnik/leśnik. Start w sobotę o 14 z Huty Garwolińskiej.

Rozpoznajemy krajowe rybitwy – kolejna wycieczka z wycieczki-ornitologiczne.pl

W niedziele kolejna okazja by poznać prawdziwych ornitologicznych pasjonatów w okolicach Warszawy. Byliśmy z nimi na Nocy Sów, poznaliśmy też przepiękne miejsce do obserwacji ptaków czyli pod warszawskie Pulwy. Tym razem będziemy podglądać rybitwy, start w niedziele o 7.30, tradycyjnie w Wyszkowie.

Dawno nie mieliśmy tylu super weekendowych atrakcji w okolicach Warszawy, a to tylko przygrywka dla Nocy Muzeów. Poza wymienionymi startuje już sezon kajakowy / z super miejscówkami na noclegi. Warto też rozważyć paralotniową wyprawę z paralotniwowa-puzonowka.pl .

Najciekawsze grupowe wycieczki w okolicach Warszawy TOP5 niektóre naprawdę Cię zaskoczą

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze