czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 06.04.2016 23:12
Geotermia z Warszawy na weekend - jaki wybór ?
Oferta termalna na krótki weekendowy wypad z Warszawy jest raczej ograniczona. Jest jednak nadzieja. Zapowiadane nowe inwestycje w miejscach nieodległych, mających już teraz, lub z bliską perspektywą bardzo dobrego połączenia drogowego z Warszawą. Na dziś sytuacja przedstawia się następująco.

Niekwestionowanym liderem termy w Uniejowie, ich kompleksowy charakter a także dogodna lokalizacja pozwalają zorganizować nawet jednodniowy wypad. W sezonie niestety nie unikniemy kolejek, dla osób które są pierwszy raz warto zwrócić uwagę na szacowany czas oczekiwania, być może warto rozważyć alternatywę lub skorzystanie z innego typu atrakcji w okolicy a tych nie brakuje. Pobyt w Uniejowie można powiązać ze zwiedzaniem Zoo Safari w Borysewie, wycieczką do Łodzi, gdzie na najmłodszych czeka muzeum Semafor, bądź podziemna trasa Dętka, można też odwiedzić Łęczyce z zamkiem i muzeum diabła Boruty.


Pewną alternatywą, choć mówimy tu o innej jakości,baseny termalne w Poddębicach. Jest to w zasadzie zespół basenowy, nie oferuje extra atrakcji, nadaje się jednak wyśmienicie dla najmłodszych, również ceny są tu odpowiednio niższe. Sezon jest niestety dość krótki, zwykle kończy się we wrześniu.

Najbliżej Warszawy znajdują się termy Mszczonów, również w tym przypadku trudno jest im wytrzymać konkurencje z termami uniejowskimi. Dodatkowo w ostatnich latach zaostrzeniu uległa polityka cenowa, brak jest biletów rodzinnych, brak możliwości płatności kartą, również liczenie czasu pobytu odbiega od standardów. Pobyt dla rodziny 2+2 dla biletu 3 godzinnego jest już znaczącym wydatkiem, w sezonie zimowym jest to kwota powyżej 100 PLN. Liczba atrakcji w niskim sezonie jest wyjątkowo uboga. Ciekawą możliwością jest wysłanie naszych pociech na wycieczkę do term z dziadkami, w promocji dla emerytów i rencistów ci ostatni płacą jedynie 5 PLN za godzinę.

Jeżeli chodzi o inne propozycje, to w grę wchodzi dłuższa wyprawa - do termy Inowrocławskie, w tym przypadku pobyt można powiązać ze szlakiem piastowskim, bądź wizytą w Toruniu.

Jeszcze dłuższa wyprawa bo o prawie 3 godz drogi od Warszawy zlokalizowane są geotermy Grudziądz. Specjalną atrakcją jest tu tzw piramida - tężnia solankowa. Wizytę w termach można powiązać ze zwiedzaniem romantycznego Chełmna, lub wizytą na zamkach krzyżackich, Malbork znajduje się nieco ponad godzinę drogi od Grudziądza.

Nadchodzą jednak lepsze czasy dla turystyki geotermalnej, co najmniej trzy interesujące projekty są na różnym stadium wykonalności. Pierwszym z nich jest projekt zlokalizowany w Celejowie nieopodal Kazimierza Dolnego, drugim projekt w Pabianicach pod Łodzią, aspirujący do przejęcia części klientów z Uniejowa, trzecią zaś opcją jest centrum termalne w Bałtowie uzupełniające obecną ofertę i tak bardzo już popularnego parku bałtowskiego.

REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon