czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.03.2016 13:36
Romantyczne Podlasie - Tykocin i Kiermusy

Niewiele jest w Polsce miasteczek mających w sobie tyle naturalnego uroku, co znajdujący się na Podlasiu, położony nad Narwią Tykocin. To oddalone od Warszawy o 180 kilometrów historyczne miasto oferuje swoim gościom niepowtarzalny klimat, ciekawe zabytki, liczne restauracje, wspaniałą okolicę i piękne widoki. Cechuje się ciekawym układem urbanistycznym, charakterystycznym dla miast żydowskich. Jest to niewątpliwie związane z faktem, iż na początku XIX wieku aż 80% mieszkańców Tykocina było pochodzenia żydowskiego, a miasto uchodziło za istotny ośrodek kultury żydowskiej. Obecnie przypominają o tym liczne restauracje żydowskie, synagogi, Cmentarz Żydowski oraz tablice pamiątkowe.

Wśród pozostałych zabytków Tykocina na uwagę zasługuje otoczony kamienistą drogą i pięknymi, zabytkowymi kamienicami Rynek z XVIII-wiecznym pomnikiem Stefana Czarneckiego oraz barokowy parafialny Kościół Świętej Trójcy. Wielką atrakcją Tykocina jest otwarty dla turystów Zamek Króla Zygmunta Augusta, zrekonstruowany na fundamentach XVI-wiecznego budynku. Obecnie zamek jest gospodarzem wielu imprez, wśród których najbardziej znana jest rekonstrukcja oblężenia twierdzy i bitwy z czasów Potopu szwedzkiego. Znajdują się tam także muzeum, restauracja oraz pokoje gościnne. Noc w przestronnych, zlokalizowanych na poddaszu pokojach oraz kolacja w zamkowej restauracji stanowić mogą nie lada atrakcję podczas romantycznego weekendowego wyjazdu.

Inną doskonałą opcją noclegową podczas romantycznego weekendu w Tykocinie jest skorzystanie z gościnności znajdujących się nieopodal Kiermusów – ostoi tradycji szlacheckiej. W znajdującym się tam Dworku nad Łąkami panuje niesamowity, prawdziwie sarmacki klimat, a największym atutem tego miejsca jest fakt, że czas zatrzymał się tu wiele lat temu. Obok Dworku mieści się serwująca dziczyznę i przysmaki regionalne Karczma Rzym, zwana kulinarną stolicą Podlasia. Swoim gościom Kiermusy zapewniają szereg atrakcji, wśród których największą uwagę zwraca imponująca zagroda żubrów oraz innych zwierząt (kózki, osiołki, owieczki). Na turystów czekają również basen, SPA – altana zdrowia i urody, wycieczki rowerowe, spacery po lesie i wiele innych wrażeń.

Bliskość przyrody, naturalny charakter miejsca i doskonała kuchnia sprawiają, iż Kiermusy będą doskonałym dopełnieniem romantycznego weekendu w Tykocinie.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon