czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 24.01.2017 15:24
Werona na weekend z Wizz Air od 59 zł taka szansa tylko zimą

Bezpośrednie połączenia do Werony znajdziemy w siatce Wizz Air tylko zimą, za to ceny bywają naprawdę atrakcyjne. W najbliższy weekend jak i 4 lutego możemy polecieć do tego pięknego miasta za 59 zł. Rejsy "narciarskie" są oferowane tylko w soboty, w związku z tym powrót musimy zapewnić sobie z innego miasta. W tym przypadku najlepszym wyborem jest Bergamo. Ryan Air lata z Bergamo późnym wieczorem w bardzo dobrych / niskich cenach. Taka kombinacja zapewnia nam ceny biletów nie wiele wyższe niż 100 zł za podróż w 2 strony.


Werona to przede wszystkim piękne rozległe place Piazza delle Erbe i Piazza Bra, to tutaj tętni serce tego wyjątkowego miasta. Na trasie naszej wycieczki nie może też zabraknąć wierzy Torre dei Lamberti. Możemy się na nią wspiąć by móc docenić panoramę Werony a także z góry obejrzeć wymienione wyżej place.


Tym z czym najbardziej kojarzy nam się Werona jest historia Romeo i Julii. Rzesze turystów oblegają dom Julii, zwykle ustawia się tu kolejka do zdjęcia z pomnikiem pięknej Julietty.


Poza Romeo i Julią, bez wątpienia symbolem miasta jest arena /amfiteatr, przypominający na pierwszy rzut oka Collosseum. Dziś jest głównie znane z wielkich przedstawień na otwartym powietrzu. Arenę uważa się za największy teatr na otwartym powietrzu na świecie. Festiwal Operowy odbywa się tu tradycyjnie od czerwca do sierpnia. Możemy tu obejrzeć klasyczne dzieła operowe jak Nabucco, Aida, Rigoletto czy Madam Buterfly.


Poza wymienionymi, znajdziemy tu także sporo innych ciekawych zabytków, np. zamek Castelvechio czy zabytkowy piękny most ponte Pietra. Dużą popularnością cieszy się też plac dell Mercato Vecchio.


Werona to także dużo tańsze noclegi, bez kłopotu znajdziemy tu dobre 3* hotele w cenie 200-250 złotych.


Położenie Werony powoduje, iż jest doskonałą bazą do zwiedzania innych ciekawych zabytków w regionie. W niewiele ponad godzinę dojedziemy do jeziora Garda, gdzie czeka nas urokliwe Sirmione. Podobnie blisko znajduje się wielki park rozrywki Gardaland. Dojedziemy do niego pociągiem do Peschiera di Garda gdzie przesiądziemy się w autobus dowożący gości bezpośrednio do parku rozrywki.


Z Peschiera di Garda możemy też wygodnie wrócić pociągiem via Berscia do Bergamo, z którego wrócimy nocnym rejsem Ryan Air do Warszawy. Późny powrót umożliwia nam doskonałe wykorzystanie ostatniego dnia wycieczki na pełne wrażeń zwiedzanie okolic jeziora Garda.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon