czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 03.04.2016 16:10
Cud na Wisłą i Wrzesień 39 - Ossów, Sarnowa Góra, Sochaczew, Łomianki, Ogrodnicznki

Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie to doskonałe miejsce na zapoznanie się z historią "Cudu nad Wisłą", żywe lekcje historii z rekonstruktorami, warsztaty modelarskie to jedne z najlepszych dróg dotarcia do młodego słuchacza. Jak co roku mamy też imprezy o charakterze rekonstrukcji masowych, przyczyniające się do szerzenia pamięci o tamtych minionych dniach.


Tradycyjnie w połowie sierpnia na polach Radzymina odbywa się rekonstrukcja bitwy pod Radzyminem, kluczowego momentu cudu nad Wisłą, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nieco dalej od Warszawy w Sarnowej Górze, odbywa się cyklicznie rekonstrukcja bitwy z 1920 roku, tym razem spotkamy się 21 sierpnia. Usytuowanie Sarnowej Góry, powoduje iż jest to idealne miejsce na wycieczkę podczas której, możemy zwiedzić po drodze Ciechanów lub Pułtusk. Śladów polskiej tradycji kawaleryjskiej możemy też szukać w Skansenie w Kuligowie, również w tym miejscu odbywają się mini pokazy Ułanów, wszystko dzięki zaangażowaniu i pasji właściciela, warto docenić tego typu działania. Wreszcie dla osób które, preferują film historyczny proponujemy zapoznanie się z produkcją bitwa pod Komarowem, prezentującą historie tej największej bitwy kawaleryjskiej XX wieku. Przy produkcji filmu brało udział grono rekonstruktorów na co dzień współpracujących z ossowskim centrum.


Jeżeli chodzi zaś o wrześniowe rekonstrukcje odbywające się w okolicach Warszawy, to należy polecić dwa wydarzenia, tj "Obronić miasto" w Sochaczewie, i rekonstrukcje w Łomiankach. Sochaczewskie wydarzenie nie jest niestety coroczne, jednak nawet gdy nie mamy inscenizacji z kampanii wrześniowej odbywa się inna nie mniej interesująca. Jak ta zeszłoroczna nawiązująca do szerzej mało znanego faktu ataków gazowych podczas I wojny światowej na ziemiach polskich. Sochaczew dysponujący doskonałym muzeum Bitwy nad Bzurą upamiętniającym jedno z bardziej heroicznych wrześniowych starć, jest miejscem z kategorii must see dla wszystkich fanów historii II wojny światowej. Nowością która zainteresuje najmłodszych jest też stale powiększająca się kolekcja czołgów i innych pojazdów militarnych zbudowana z klocków polskiej firmy Cobi.

Sochaczewskie Muzeum angażuje się również w jeszcze bliższą Warszawie rekonstrukcje, tj „Na odsiecz Warszawie 1939 – bitwa pod Łomiankami” odtwarzającą ostatnią w dziejach II RP szarże, podczas której ułani Jazłowieccy przebijali się na pomoc Warszawie, po zakończonej już bitwie nad Bzurą.

Prawdziwą gratką dla fanów rekonstrukcji militarnych związanych z II wojną światową jest Podlaski Piknik Militarny w Ogrodniczkach-Supraślu, również w tym przypadku jest to idealny pretekst, by zaplanować wizytę w tym pięknym podlaskim zakątku naszego kraju. W tym roku zaplanowano go na 27-29 maja.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
rekonstrukcjeREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon