czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.03.2016 13:59
Romantycznie w Sandomierskiej Toskanii

Sandomierz to bardzo klimatyczne miasto w południowej części województwa Świętokrzyskiego, z racji na położenie na siedmiu wzgórzach często zwany „małym Rzymem”. Ze względu na liczne atrakcje w postaci koncertów, pokazów renesansowego tańca, pikników rycerskich czy festiwali stanowi on doskonałą propozycje weekendowego wyjazdu, zwłaszcza w okresie wionsenno - letnim. Malowniczy teren, wspaniały, średniowieczny układ urbanistyczny, liczne kameralne knajpki, piękne zabytki – wszystko to sprawia, iż zwłaszcza zakochani będą czuli tu prawdziwą magię. Warto zwiedzić zwłaszcza znajdujące się pod ziemią lochy i piwnice, tak zwane podziemia sandomierskie. Ponadto istnieje możliwość podziwiania pięknego widoku na Sandomierz z płynącego po Wiśle statku, co zwłaszcza wieczorową porą robi olbrzymie wrażenie.

By nadać weekendowi na ziemi sandomierskiej jeszcze więcej romantyzmu warto zdecydować się na nocleg w oddalonym o pół godziny jazdy z Sandomierza „Dworze na Wichrowym Wzgórzu. Klimatyczny pensjonat mieszczący się w XIX – wiecznym dworze szlacheckim ma w swej ofercie gościom 11 eleganckich pokoi, oranżerię, taras a także sale: restauracyjną, myśliwską i obrazową. W otoczonym klimatycznym ogrodem Dworze panuje autentyczny duch historii, kultury i sztuki. Odbywają się tu liczne konkursy poetyckie, wernisaże, koncerty, czy plenery malarskie. Niesamowitą atmosferę miejsca potęguje jego piękny wystrój oparty na antycznych meblach i klasycznych dekoracjach.

Romantyzm Dworu na Wichrowym Wzgórzu oraz spokój jego otoczenia sprawiają, iż weekend spędzony w „Sandomierskiej Toskanii” na każdej parze zrobi wrażenie.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon