czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 23.03.2016 11:59
Weekend we dwoje w Padwie Północy

Zamość jest miastem stosunkowo odległym od Warszawy, lecz jego magia i niepowtarzalny klimat sprawiają iż niewiele jest w Polsce ciekawszych miejsc na romantyczny, weekendowy wyjazd. Zwane „architektoniczną perłą” a także „Padwą północy” miasto zachwyca pięknym, renesansowym stylem i mnogością zabytków. Warto wiedzieć iż zamojskie Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Największą atrakcją założonego przez Jana Zamoyskiego miasta jest imponujący Rynek Wielki, uznany za jeden z najpiękniejszych XVI wiecznych placów w Europie. Tam właśnie toczy się turystyczne życie Zamościa. Miasto zaprojektowane zostało przez włoskiego architekta Bernardo Morando i w zamyśle Jana Zamoyskiego miało być twierdzą chroniącą dobra szlacheckiego rodu – miastem idealnym. Zamość uchodzi za miasto bardzo przyjazne turystom, gdyż wszystkie jego główne atrakcje znajdują się w niewielkiej odległości od siebie i zapewniają wspaniały, klimatyczny spacer.

„Padwa północy” jest doskonałym miejscem na romantyczny wyjazd we dwoje, ze względu na swój renesansowy wdzięk, wspaniały rynek, piękne, odrestaurowane kamienice, liczne kawiarnie i restauracje oraz przytulne uliczki. Panuje tu niesamowita, zupełnie "niewarszawska" atmosfera - nikt się nigdzie nie spieszy i życie płynie dość spokojnie. Wybierając się na romantyczny wyjazd do Zamościa warto zatrzymać się w jednym z tutejszych, bardzo klimatycznych hoteli.

Bardzo ciekawą ofertę mają tu między innymi czterogwiazdkowy Hotel Koronny, a także trzygwiazdkowe Carskie Koszary i Hotel Mercure. Mimo nieszczególnie korzystnego w chwili obecnej dojazdu z Warszawy, warto wybrać się we dwoje do tego niesamowitego miasta, które autentycznie urzeka swym pięknem i panującą tu aurą. Ceny w lokalnych, bardzo nastrojowych restauracjach też są atrakcyjne a tutejsza kuchnia bardzo smaczna. Zamość jest po prostu pozycją obowiązkową dla wszystkich zakochanych.


Warto przedłużyć sobie romantyczny weekend w Zamościu o odwiedzenie Zwierzyńca, malowniczego miasteczka położonego nad Wieprzem w sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego. To bardzo ładne, niewielkie miasteczko oferuje turystom ciekawe zabytki, bardzo klimatyczną, drewnianą architekturę i przede wszystkim liczne trasy piesze i rowerowe po Roztoczańskim Parku Narodowym. Ta imponująca, dzika kraina, pełna pięknych wzniesień i niesamowitych krajobrazów idealnie dopełni romantyzm wyjazdu w rejon Zamojszczyzny.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon